Usprawnienie komunikacji w firmie

Usprawnienie komunikacji w firmie

Usprawnienie komunikacji w firmieDobra komunikacja jest bardzo ważną kwestią zarówno w przypadku kontaktów pomiędzy samymi pracownikami jak i w sytuacji gdy konieczne jest zorganizowanie konferencji czy kontakt z klientem. Na wszystkie te potrzeby odpowiada nowoczesny, przystosowany do wymagań biznesowych komunikator internetowy Lync, stanowiący jeden z elementów pakietu Office 365, doskonale sprawdzający się zarówno w codziennej pracy jak i w sytuacji gdy zachodzi potrzeba zorganizowania konferencji.

Na co dzień komunikator ten może być z powodzeniem wykorzystywany niekoniecznie nawet wtedy gdy pracowników dzielą duże odległości. Zastosowanie takiej komunikacji nawet w ramach tego samego biura pozwala na znaczne skrócenie czasu. Nie ma bowiem potrzeby telefonowania czy też osobistego spotykania się, nawet wtedy gdy trzeba dokładnie omówić jaką kwestię. Do swojej dyspozycji mamy bowiem możliwość wysyłania wiadomości tekstowych, ale też skorzystanie z wideo rozmowy już w czasie rzeczywistym jeśli zachodzi taka potrzeba. Do tego oczywiście każdy z pracowników możne korzystać z systemu statusów tak więc doskonale wiadomo kiedy i do kogo można w danym momencie się odezwać.

Jak najbardziej możliwe są także rozmowy w których udział jednocześnie brać będzie przynajmniej kilku pracowników. Jak zatem doskonale widać jest to znaczna oszczędność czasu i często także usprawnienie realizacji projektów Poza tym Lync daje możliwość pełnej integracji z typowym oprogramowaniem biurowym takim jak na przykład Outlook. Pozwala to na lepsze zaplanowanie terminów konferencji, a nawet korzystanie na poziomie komunikatora z różnego rodzaju powiadomień, dotyczących konferencji i szkoleń. Ogromną zaletą aplikacji jest możliwość szybkiego udostępniania innym uczestnikom rozmowy swojego pulpitu czy też różnego rodzaju aplikacji zainstalowanych na komputerze. Przy prowadzeniu konferencji natomiast bardzo przydatnym narzędziem może okazać się specjalna tablica, z której korzystać może zarówno osoba prowadząca konferencje, jak też i jej uczestnicy.

Related Post