Jak zaprojektować tort weselny?

O lekach z apteczki babuni

Jak zaprojektować tort weselny?Jednym z najważniejszych elementów każdego wesela jest tort. W końcu ma on specjalne znaczenie, a w szczególności dla Panny Młodej,. To ona ma zazwyczaj decydujący głos w sprawie jego wyglądu i smaku.

Z kolei samo projektowanie tortu weselnego nie może wyłącznie koncentrować wyłącznie na jego stronie wizualnej. Zadaniem cukiernika jest również odpowiedni dobór składników, które będą w stanie zapewnić tortowi wymaganą trwałość. Warto jest dodać, że jeśli zechcesz się dowiedzieć jak prawidłowo zaprojektować tort weselny to można o tym poczytać. Możesz również porozmawiać z Panną Młodą.

Projekt tortu

W końcu jej zdanie jest w projekcie tortu najważniejsze. Być może będzie ona miała szkic wymarzonego tortu lub nawet jego zdjęcie. Bardzo ważne jest również wstępne oszacowanie kosztu wykonania takiego projektu. Musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że klientki często są zdumione, gdy słyszą jak droga może być jego realizacja. A trzeba przyznać, że im bardziej wymyślne pomysły, tym cena tortu wyższa. Cukiernik powinien zapytać Panny Młodej o smak ciasta i nadzienia oraz o rodzaj polewy. Są to czynniki, które mają decydujące znaczenie w projekcie tortu. Musisz zdawać sobie sprawę z faktu, że niektóre nadzienia i polewy nie są w stanie utrzymać się długo podczas gorącego dnia.

Smak tortu

Wybór smaku tortu i jego wykończenia jest w stanie bezpośrednio wpłynąć na ilość jego warstw i trwałość. Bardzo ważne staje się również ustalenie rozmiaru tortu. Zanim więc przejdziesz do jego zaprojektowania to musisz wiedzieć na ilu gości ma wystarczyć tort. W końcu tort o średnicy 30 cm wystarczy dla 56 gości, zakładając, że będzie on krojony w sposób tradycyjny. Natomiast torty weselne są zazwyczaj dwukrotnie przekładane masą. Jeżeli do tego doliczamy polewę, pojedynczy poziom tradycyjnego tortu weselnego ma wysokość ok. 10-12cm. Wiele ciekawych inspiracji możesz zaczerpnąć ze stron internetowych wobec czego warto jest do nich sięgnąć.

Related Post