Jakie meble wybrać do pokoju dziecka?

Ubezpieczenie turystyczne – o czym musi pamiętać podróżnik?

Jakie meble wybrać do pokoju dziecka?Kupiłeś nowe mieszkanie i czeka Cię urządzanie pokoju Twojego dziecka? A może wyrosło ono z dotychczasowego wystroju i planujesz generalny remont?

Przed Tobą wiele ważnych decyzji do podjęcia, na przykład jakie meble do pokoju dziecięcego wybrać, na jaki kolor ścian się zdecydować i w jakie dodatki zainwestować.

Motyw przewodni

W pierwszej kolejności warto wybrać motyw lub kolor przewodni. Trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcemy wybrać proste, drewniane meble, a pozwolić sobie na szaleństwo na ścianach czy też przy wyborze dodatków? A może przeciwnie, ściany pozostawić gładkie i jasne, a wybrać meble w intensywnych kolorach, o oryginalnych kształtach. Wyposażenie pokoju dziecięcego należy oczywiście dostosować do wieku dziecka. Meble dla przedszkolaka powinny być niższe, tak by dziecko swobodnie mogło sięgać po swoje zabawki lub książki. Dla przedszkolaka niekoniecznie trzeba kupować duże biurko czy krzesełko biurowe. Jeżeli dziecko uczęszcza już do szkoły, takie elementy wyposażenia będą niezbędne. Warto również zainwestować w regały na książki i dużo miejsca do przechowywania. Istotne jest, aby w miarę możliwości, wydzielić dziecku w pokoju przestrzeń do nauki i zabawy oraz miejsce na sen i odpoczynek. Jeśli w pokoju będzie mieszkało rodzeństwo, można zapewnić każdemu niewielką strefę prywatności.

Dekoracje

Gdy już wybraliśmy kolory ścian i meble, kolejnym bardzo istotnym elementem są dekoracje do pokoju dziecięcego. Gdy brakuje nam pomysłu, możemy natchnienia możemy poszukać zarówno w magazynach poświęconych urządzaniu wnętrz, jak i w Internecie. W sieci jest coraz więcej blogów zajmujących się tą tematyką. Ich autorzy albo zamieszczają zdjęcia efektów przeprowadzonych przez siebie metamorfoz wnętrz, albo też zbierają inspiracje z różnych stron internetowych i umieszczają je na swoim blogu. Elementy dekoracyjne, które mogą odmienić wnętrze pokoju dziecka, to na przykład naklejki na ścianę (z bohaterem ulubionej bajki naszego dziecka), plakaty i obrazy, oryginalne oświetlenie, poduszki, dywany, zasłony oraz, obecnie bardzo popularne, kule świetlne, które sprawiają, że każde pomieszczenie staje się bardziej przytulne.

Related Post