Biokominek na taras

Biokominek to nowoczesny odpowiednik tradycyjnych kominków opalanych drewnem. W przeciwieństwie do swoich przodków, biokominek nie wymaga instalacji do przewodu kominowego, nie wytwarza dymu, popiołu i sadzy, a co ważniejsze, może być montowany praktycznie wszędzie, także na tarasie.

Palenisko czy biokominek?

Biokominek na taras to doskonały sposób, by stworzyć wyjątkową atmosferę, jaką zapewnia żywy ogień, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa. Można wręcz stwierdzić, że jest to kontrolowane ognisko.

Biokominek na tarasNa dużym tarasie bez większych problemów można wygospodarować miejsce na ognisko, czyli wybudować bezpieczne palenisko. Wbrew pozorom nie musi być ono wcale okrągłe, wszystko zależy od kreatywności i pomysłowości właściciela. Rozwiązanie to umożliwia cieszenie się ogniem ze wszystkich stron.

Równie atrakcyjne są kominki tarasowe, choć w tym przypadku można podziwiać niezwykły taniec ognia wyłącznie z jednej strony, nie mniej jednak umożliwia ukierunkowane odprowadzanie dymu znad paleniska. Kominek można wykonać z różnych materiałów, dostępne są propozycje ceramiczne, żeliwne i betonowe.

A może biokominek…

Wygodną i bezpeiczną alternatywą jest biokominek tarasowy. Zaletą tej propozycji jest osłonięte palenisko, a także brak dymu, sadzy i popiołu. To nowoczesne rozwiązanie skutecznie zastępuje tradycyjne kominki, zapewniając niezwykły klimat.

Biokominek na taras składa się z pojemnika na biopaliwo oraz obudowy osłaniającej ogień. Kształty biokominków tarasowych zaskakują oryginalnością i designerską kreatywnością, różne są także materiały, z których zostały one wykonane – począwszy od ceramiki, poprzez beton, stal nierdzewną, a na szkle skończywszy. Dzięki odpowiednim zabezpieczeniom nie ma obawy przegrzania czy zniszczenia powierzchni, na której zostanie umieszczony biokominek.

Godne uwagi są przede wszystkim biokominki podwieszane, nie bez powodu uznawana za jedną z najbardziej efektownych i oryginalnych alternatyw – zapewniają one niebanalną poświatę i można je podziwiać z wielu stron.

Biokominek na tarasie to także doskonałe źródło ciepła. W zależności od możliwości technicznych, czyli ilości przestrzeni, można wybrać biokominek niewielkich rozmiarów, przypominający wielkością latarnię ogrodową, jak również znacznie większy i bez wątpienia bardziej atrakcyjny pod względem wizualnym.

Niepodważalną zaletą biokominków tarasowych jest ich mobilność – bez problemu można znaleźć propozycję, którą można umieścić na posadzce, blacie stołu, parapecie, a nawet zamontować do balustrady czy wbudować w ścianę. W razie niepogody biokominek można zdemontować i schować lub zabrać do domu.

Biokominek na taras nie wytwarza popiołu, sadzy ani dymu, jest bezzapachowy i wygodny w użyciu, a jedyną rzeczą o której należy pamiętać jest uzupełnianie paliwa w pojemniku.