Obozy zagraniczne: dlaczego warto wysłać na nie dziecko?

Na zagraniczne wyjazdy wakacyjne stać w Polsce coraz więcej osób. Organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży mają więc w swojej ofercie nie tylko pobyty w kraju, ale także zagranicą.

Kraje, które cieszą się największą popularnością

Rodzice, którzy decydują się wysłać swoje dziecko po raz pierwszy bez ich towarzystwa na kolonie zagraniczne, powinni wybrać kolonie, które zorganizowano w jednym z krajów europejskich. Najlepiej jest wybrać jeden z krajów, które są naszymi sąsiadami. Dziecko, które wyjeżdżało już samodzielnie może wyjechać do krajów, które od Polski dzieli znacznie więcej kilometrów. Wybierając kraj na wypoczynek dla swojego dziecka, rodzice powinni szczególną uwagę zwrócić na oferty w tych krajach, w których można mieć niemal stuprocentową pewność, że przez cały czas pobytu będzie ładna, słoneczna pogoda. Zagraniczne kolonie i obozy nie należą do tanich, trzeba za nie zapłacić więcej niż za kolonię w Polsce, szkoda byłoby, aby dzieci źle wykorzystały ten czas. Zagraniczne kolonie czy obozy organizuje wiele biur podróży. Największą popularnością cieszą się kolonie w Grecji i we Włoszech. Do krajów, których popularność systematycznie rośnie należą także Bułgaria i Chorwacja. W ofercie niektórych biur podróży rodzice znajdą także propozycje kolonii czy obozów zorganizowanych w pozaeuropejskich krajach. Popularną destynacją jest Egipt.

Jaka kolonia będzie najlepsza?

Biura podróży mają bardzo różnorodną ofertę. Rodzice mogą wybierać na przykład kolonie o charakterze czysto wypoczynkowym. Oprócz tych kolonii i obozów organizowane są także językowe. Cieszą się one ogromną popularnością. Wyjątkowo dobrze sprzedają się obozy i kolonie, na których młodzi ludzie mogą doskonalić swój angielski lub nauczyć się go od podstaw. Obozy i kolonie z nauką języka angielskiego organizowane są na Malcie oraz w Wielkiej Brytanii. W ofercie biur podróży są także wyjazdy tematyczne, można wybrać dla swojego dziecka na przykład obóz jeździecki, sportowy, windsurfingowy lub żeglarski.

Więcej na https://www.atas.pl/pl/obozy-zagraniczne