Pilniki do paznokci: co można wybrać?

Każda kobieta, która chce zadbać o swoje paznokcie musi mieć odpowiedni pilnik. Dostępne obecnie pilniki do paznokci to całe mnóstwo produktów, które dość istotnie różnią się między sobą. Można więc nie wiedzieć na co się zdecydować, aby paznokcie pozostały piękne i zdrowe.

Materiał

Dostępne w sprzedaży pilniczki znacznie różnią się, jeśli chodzi o materiał, z jakiego je wykonano. Wyróżnia się pilniczki:

-metalowe;

-szklane;

-papierowe.

Większość kobiet sięga po te metalowe. Z ich pomocą można bowiem bardzo szybko spiłować paznokcie, nadając im pożądany kształt. Sięgając po nie, trzeba jednak pamiętać, że powinny stosować je wyłącznie kobiety posiadające naprawdę zdrowe, mocne paznokcie. W przypadku tych kruchych, słabych, skłonnych do uszkodzeń pilniczki metalowe są niewskazane.

Pilniczki papierowe są bezpieczne, ale niestety często wymagają wymiany na nowe. W związku z tym wiele kobiet z nich rezygnuje. Trzeba jednak pamiętać, że są to pilniczki tanie. Ich zakup to naprawdę niewielki wydatek.

Najdroższe, ale jednocześnie najbezpieczniejsze dla naszych paznokci są pilniczki szklane. Można je stosować nawet wtedy, kiedy paznokcie są naprawdę kruche i delikatne. Nie odbiją się one negatywnie na kondycji paznokci.

Frezarki

Elektryczne pilniki do paznokci to po prostu frezarki. W domach stosuje je rzadko, ale są one powszechnie wykorzystywane w salonach kosmetycznych. Frezarka sprawia, że proces kształtowania płytki paznokcia jest znacznie szybszy. Z pomocą frezarki można również usunąć skórki. Plusem tego urządzenia jest możliwość dobrania końcówek tak, aby bez problemu dostać się w nawet najtrudniej dostępne miejsca. Frezarek można używać zarówno do paznokci naturalnych, jak i sztucznych.

Pilniki do paznokci musi mieć każda kobieta. Bez nich naprawdę bardzo trudno jest zatroszczyć się o paznokcie. Warto jednak pamiętać, aby nigdy nie kupować ich pochopnie. Źle dobrany pilniczek to pierwszy krok do tego, aby paznokcie po prostu zniszczyć. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki ułatwią wybór pilniczka idealnego.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/66-pilniki