Internetowy dziennik szkolny

Internet jest bardzo potężnym medium o nieskończonej niemal ilości możliwości. Jedną z nich jest internetowy dziennik szkolny, który wykorzystuje w naszym kraju coraz większa liczba szkół. Dla coraz bardziej zapracowanych rodziców taki dziennik to bardzo wygodna opcja.

Mogą sprawdzić oceny swojego dziecka, przeczytać ewentualne uwagi w dowolnej dla siebie chwili. Do tego do internetowego dziennika można zajrzeć nie tylko korzystając ze stacjonarnego komputera, ale także telefonu komórkowego z dostępem do Internetu.

Czym jest dziennik internetowy?

Internetowy dziennik szkolny to alternatywa dla tradycyjnego dziennika. Jest on prowadzony w formie elektronicznej. Aby móc prowadzić dziennik w takiej właśnie formie niezbędna jest specjalna aplikacja. Umożliwia ona wprowadzanie wszelkich informacji (ocen, uwag, wycieczkach, zebraniach) do specjalnej bazy. Dzięki tej aplikacji informacje, które trafiają do bazy mogą być przetwarzane i udostępniane rodzicom. Udostępniane informacje przekazywane są w sposób zapewniający bezpieczeństwo danych. Dzięki aplikacji rodzice mogą komunikować się z nauczycielami za pośrednictwem poczty elektronicznej. Rodzice za niewielką opłatą mogą także skorzystać z funkcji powiadamiania SMS o nowych wpisach, które dotyczą ich dziecka. Internetowy dziennik szkolny to dobre rozwiązanie dla tych rodziców, którzy wyjechali do pracy za granicę pozostawiając w Polsce dzieci w wieku szkolnym. Dzięki temu mogą na bieżąco sprawdzać postępy i zachowanie swojego dziecka w szkole.

Korzyści dla nauczyciela

Internetowy dziennik szkolny to rozwiązanie, które jest korzystne nie tylko dla rodziców, ale również dla nauczycieli. Aplikacja umożliwiająca prowadzenie dziennika w formie elektronicznej ma opcję automatycznego podliczania frekwencji. Dzięki temu nauczyciele nauczyciele mogą zaoszczędzić sporo czasu.

Internetowy dziennik szkolny to bardzo przydatne narzędzie. Szkoła może zdecydować się tylko an taki dziennik lub prowadzić go równolegle z tradycyjnym dziennikiem.