Jak obniżyć koszty podróży służbowych i ułatwić rozliczenia?

Jak obniżyć koszty podróży służbowych i ułatwić rozliczenia?

Jak obniżyć koszty podróży służbowych i ułatwić rozliczenia?Postępująca globalizacja nie pozostaje bez wpływu na organizację pracy. Podczas gdy jeszcze niedawno wyjazdy służbowe były rzadkością i zdarzały się jedynie zarządzającym firmą, dziś wyjazd organizowany przed przedsiębiorcę jest czymś powszechnym. Większość firmy nie działa dzisiaj strice lokalnie. Zdarza się, że kierownictwo przebywa w jednym mieście czy nawet państwie, a zakład produkcyjny mieści się gdzieś indziej.

Firmy nie obsługują zwykle jedynie lokalnego rynku, ale promują swoje produkty także zagranicą, ściągają stamtąd część towarów i utrzymują różnego rodzaju relacje biznesowe z podmiotami na całym świecie. W tak zorganizowanym biznesie podróże służbowe to coś, co nikogo nie dziwi – nie wszystko da się bowiem załatwić przez konferencję online, czasami potrzebny jest kontakt w cztery oczy. Wtedy najczęściej odpowiedzialny za daną kwestię pracownik wysyłany jest w podróż służbową.

Podróże służbowe – ogromne koszty i trudne rozliczenia?

Badania przeprowadzane wśród przedsiębiorców wskazują jasno, że budżet przeznaczany na podróże służbowe jest coraz większy. Wiąże się to nie tylko ze zwiększającą się potrzebą podróżowania zarówno po Polsce, jak i zagranicę, ale przede wszystkim z dużymi kosztami rozliczania wydatków na wyjazdy. Na funkcjonujący system narzekają i pracodawcy, i pracownicy. Ci pierwsi mają problemy z rozliczeniem wydatków – zwykle procedury są drogie i pracochłonne. Pracownikom natomiast nie podoba się, że często wymaga się od nich wstępnego pokrycia kosztów podróży – pieniądze zostają im zwrócone dopiero po powrocie. Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji?

Wygodny i tani sposób na podróże służbowe: karta Spendeo

Coraz więcej firm przekonuje się do alternatywnego rozwiązania i wprowadza kartę Spendeo. Dzięki temu prostemu tikowi koszty podróży służbowych maleją i są łatwiejsze w rozliczeniu, a pracownicy nie muszą się martwić o komfort w trakcie wyjazdu. Jak dokładnie działa to rozwiązanie? Karta Spendeo funkcjonuje na zasadach karty płatniczej – pracownik ma do dyspozycji kwotę, która powinna mu wystarczyć na pokrycie kosztów podróży, a w razie nagłej potrzeby może zwrócić się do pracodawcy z prośbą o jej doładowanie. Wszystko przebiega sprawie i jest znacznie tańsze niż prowadzenie skomplikowanej dokumentacji przy tradycyjnym rozliczaniu kosztów podróży służbowych.

Po więcej informacji na temat rozliczania wydatków służbowych zapraszamy na stronę Edenred: