Kantor internetowy: czy warto skorzystać z jego usług?

Z kantorów internetowych korzystamy coraz chętniej. Pojawia się jednak pytanie: dlaczego kantory internetowe zaczynają się cieszyć wiekszą popularnością od stacjonarnych?

Klienci, którzy korzystają z możliwości wymiany walut w kantorze internetowym odnoszą wiele korzyści. Największa z nich to korzystny kurs wymiany walut. Kantory internetowe mogą zaoferować klientom bardziej korzystny kurs, gdyż marża, którą płacą klienci jest niższa.

Bardzo wysoka jest także jakość obsługi klienta w kantorach internetowych

Dobre kantory internetowe posiadają certyfikat Extended Validations Ssl. Kantor, który otrzymał ten certyfikat w pełni zasługuje na nasze zaufanie. Transakcje, które będą się w nim odbywać zostaną zaszyfrowane I udokumentowane. Jeżeli klient sobie tego życzy, to właściciel kantoru wyda mu potwierdzenie transakcji, które zrealizował w wersji elektronicznej lub papierowej.

W kantorach internetowyych najczęściej można wymienić najbardziej popularne waluty: dolary amerykańskie, euro, franki szwajcarskie, funty brytyjskie. Są także kantory, w których klienci mogą wymienić także mniej popularne, a nawet egzotyczne waluty. Do walut tych należą między innymi: juany, peso meksykańskie, randy.

Transakcje zlecane w kantorze internetowym przebiegają bardzo szybko

Przed zleceniem pierwszej transakcji musimy jednak dopełnić pewnych formalności. Przede wszystkim musimy założyć konto w kantorze oraz dwa rachunki bankowe. Rachunki bankowe – w złotówkach i w walucie obcej – są konieczne. Transakcje w kantorach internetowych odbywają sie bowiem bezgotówkowo.

W chwili obecnej osoby, które chcą wymienić walutę w kantorze internetowym mogą wybrać transakcję dokonywaną w kantorze, który prowadzi bank lub w kantorze niebankowym. Naddzór nad kantorami prowadzonymi przez bank sprawuje Komisja Nadzoru Bankowego. Kantory niebankowe muszą składać sprawozdania ze swojej działalności do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej.

Wymiana walut w e-kantorze cieszy sie coraz większą popularnością.