Podróże – o czym należy pamiętać?

Kilka faktów o Facebooku

Internet jest dzisiaj powszechnie obecny w naszym życiu. Coraz więcej osób nie potrafi wyobrazić sobie bez niego codziennego funkcjonowania. Daje nam mnóstwo możliwości, które naprawdę chętnie wykorzystujemy.

Wśród cieszących się popularnością rozwiązań znajdują się serwisy społecznościowe. Tym najbardziej znanym i najczęściej wykorzystywanym jest oczywiście Facebook.

Co to tak naprawdę jest?

Wspomnieliśmy już we wstępie, że jest to serwis społecznościowy. Wystarczy się w nim zarejestrować, aby móc tworzyć sieci, grupy, a także dzielić się z innymi użytkownikami zdjęciami, filmami i wiadomościami. Zarejestrowani użytkownicy mają również dostęp do aplikacji Facebooka. Przyjmuje się, że obecnie z tego serwisu korzysta około dwa miliardy ludzi na całym świecie. Początkowo z serwisu korzystali młodzi ludzie. Dzisiaj znacząco się to zmienia. Wprawdzie średni wiek użytkownika wynosi 22 lata, ale wśród nich nie brakuje również osób, które pięćdziesiąte urodziny mają dawno za sobą.

Jak to się zrodziło?

Facebook został uruchomiony 4 lutego 2004 roku. Mało kto pamięta, że miało to miejsce na Uniwersytecie Harvarda. W początkowym okresie istnienia serwis kierowany był do studentów szkół wyższych oraz uczniów uczęszczających do szkół średnich. Autorem projektu jest Mark Zuckenberg. W maju 2008 roku pojawiła się polska wersja serwisu Facebook, która błyskawicznie podbiła serca internautów w naszym kraju.

Dodatkowe funkcje

Serwis wyposażony jest w wiele funkcji, które charakterystyczne są dla wszystkich serwisów społecznościowych. Zalicza się do nich album ze zdjęciami, książkę adresową, listę znajomych, wewnętrzną pocztę. Poszczególni użytkownicy mogą dodawać inne wybrane przez siebie osoby do grona znajomych. Możliwe jest także blokowanie tych osób, z którymi nie chcemy mieć bliższego kontaktu. W 2011 roku pojawiła się Oś czasu, na której użytkownicy dodają wydarzenia ze swojego życia. W 2013 roku pojawił się Facebook Messenger, który również szybko zdobył serca użytkowników na całym świecie.