Logowanie do konta bankowego – o tym pamiętaj!

Słów kilka o Facebooku

Internet jest dzisiaj powszechnie dostępny. Większość z nas niezwykle chętnie korzysta z możliwości, które daje. Do rozwiązań, które cieszą się ogromną popularnością należą serwisy społecznościowe. Wśród nich najwięcej osób wykorzystuje Facebooka.

Czym jest Facebook?

We wstępie wspomnieliśmy, że jest to serwis społecznościowy. Osoby, które chcą z niego korzystać muszą się w nim zarejestrować. Dzięki temu będą mogli tworzyć grupy i sieci oraz dzielić się zdjęciami z innymi użytkownikami. Użytkownicy, którzy się zarejestrują zyskają również dostęp do udostępnianych przez Facebooka aplikacji. Z serwisu tego korzysta najwięcej osób; liczba użytkowników oceniana jest na mniej więcej dwa miliardy osób rozsianych po wszystkich zakątkach świata. Na początku serwis ten wykorzystywany był głównie przez osoby młode. Nadal średnia wieku wynosi 22 lata, ale wśród użytkowników są także znacznie starsze osoby. Także te po 50. urodzinach.

Kiedy powstał Facebook?

Serwis ruszył 4 lutego 2004 roku. Uruchomiono go na uniwersytecie Harvarda. Na początku skierowany był do studentów Harvardu i innych uczelni wyższych oraz do uczniów szkół średnich. Projekt serwisu został opracowany przez Marka Zuckenberga. Polska wersja serwisu Facebook została udostępniona w 2008 roku. Serwis zaczął błyskawicznie cieszyć się popularnością wśród polskich internautów.

Funkcje dodatkowe

Facebook oferuje wiele dodatkowych funkcji, które oferują wszystkie serwisy społecznościowe. Funkcje te to: lista znajomych, album ze zdjęciami, książka adresowa, poczta wewnętrzna. Każdy z użytkowników ma możliwość dodania wybranych przez siebie osób do listy znajomych. Użytkownicy mogą także blokować dostęp osobom, z którymi nie chcą mieć bliższego kontaktu. Facebook stale dodaje nowe funkcje. Od 2011 roku dostępna jest Oś czasu, która umożliwia użytkownikom dodawanie wydarzeń, które miały miejsce w ich życiu. Nową funkcją (dostępna od 2013 roku) jest także Facebook Messenger. Ta ostatnia funkcja także bardzo szybko spodobała się użytkownikom.