Zalety systemu POS

Istotą sukcesu w prowadzeniu działalności gastronomicznej jest współcześnie już nie tylko dobra lokalizacja, przystępne ceny i niezły produkt.

Bardzo istotne jest też nowoczesne zarządzanie, które pozwoli nam w sposób możliwie najprostszy kontrolować całość funkcjonowania restauracji.

System POS

Kluczem do zarządzania jest system POS, który pozwala nam zintegrować wiele aktywności biznesowych w jednym miejscu i błyskawicznie udzielić informacji w interesującym nas zakresie. Instalując system POS przede wszystkim szybciej i skuteczniej obsługujemy klientów, co w sposób oczywisty przekłada się na ich zadowolenie z usługi i pozwala zwiększyć obroty firmy. System pozwala na eliminacje błędów, które mogą powstać z powodu nieuwagi bądź niechlujstwa pracownika, a także poprawia komunikacje między kuchnią, a stanowiskiem zamawiania.

Właściciel restauracji ma wgląd do zawsze aktualnych danych firmy z każdego miejsca w którym ma dostęp do Internetu

Może zarządzać restauracją z domu lub nawet wakacji z drugiego końca świata. Bez względu na miejsce pobytu ma ciągły wgląd w sytuacje finansową, ilość zamówień czy choćby stan magazynowy. System pozwala ponadto nieustannie monitorować działania pracowników w firmie, dzięki czemu naszej uwadze nie umknie żadne nadużycie. Możemy też wyłapać wszelkie możliwe błędy czy marnotrawstwo, które w innym wypadku zostałoby niezauważone. Sami pracownicy też odniosą korzyści z wprowadzenia systemu bo dzięki niemu nie będą już musieli zapamiętywać cen każdego produktu czy też wyliczać ręcznie kwoty, która powinna zostać wydana klientowi. Znacznie uproszczone zostanie też zarządzanie powierzchnią magazynową oraz produktami w nim się znajdującymi. System poinformuje nas na bieżąco jaka ilość danego produktu znajduję się w magazynie, a także kiedy kończy się termin ważności. Dzięki temu możemy dużo skuteczniej i sprawniej planować ewentualne zamówienia, oszczędzając na nietrafionych inwestycjach i ograniczając straty związane z zakupami niepotrzebnych nam produktów.