Dlaczego warto wziąć w leasing służbowy samochód?

Dlaczego warto wziąć w leasing służbowy samochód?

Jeszcze do niedawna przedsiębiorcy, którzy zainteresowani byli kupnem służbowych samochodów, ale jednocześnie nie byli w stanie tego sfinansować ze środków własnych, mogli jedynie ubiegać się o przyznanie kredytu bankowego. Dzisiaj mają alternatywne rozwiązanie: leasing.

Jaka jest oferta firm leasingowych?

Na rynku działa wiele firm oferujących leasing samochodów. Wśród nich jest Santander Consumer Multirent, który specjalizuje się w leasingu operacyjnym. Przygotowana przez tę firmę oferta już na pierwszym rzut oka przedstawia się bardzo interesująco. Spółka przygotowała ofertę adresowaną zarówno do małych, średnich jak i makro przedsiębiorstw. Z jej oferty mogą skorzystać również duże korporacje. Spółka umożliwia zawarcie umowy leasingowej na okres pięciu lat. Przedmiotem umowy mogą być zarówno samochody osobowe jak i dostawcze. Co ważne, firma decyduje się leasingować nie tylko nowe samochody, ale także używane.

Pojazdy używane nie powinny mieć więcej niż 5 lat. Po zakończeniu umowy przedsiębiorcy mogą zwrócić leasingowany samochód do firmy bez żadnych dodatkowych opłat. Mogą go również odkupić na bardzo korzystnych warunkach. Co więcej, w ramach umowy leasingowej firma Santander Consumer Multirent oferuje pakiet dodatkowych usług. W pakiecie dostępna jest między innymi karta paliwowa. Umożliwia ona bezgotówkowe dokonywanie płatności dokonywanie płatności nie tylko za paliwo. Można nią płacić również za myjnię, zakup płynów eksploatacyjnych do samochodu, a nawet za przejazd autostradami. Karta paliowa jest akceptowana na ponad 2000 stacji paliwowych.

Dlaczego właśnie leasing operacyjny? Leasing operacyjny cieszy się w Polsce bardzo dużą popularnością, gdyż przynosi przedsiębiorcom szereg korzyści. Możliwość zapłacenia podatku VAT w ratach jest jedną z nich. Do tego przedsiębiorcy mogą wliczyć w koszt uzyskania przychodu wszystkie raty leasingowe oraz wydatki na paliwo czy naprawy.

Leasing samochodów osobowych i dostawczych to nowoczesny instrument finansowy dla firm.