Stomatologia estetyczna – licówki

Ile można wygrać w kumulacji lotto?

Ile można wygrać w kumulacji lotto?Duży lotek, a właściwie lotto, bo tak brzmi obecna nazwa najpopularniejszej gry losowej organizowanej przez Totalizator Sportowy daje szansę na najwyższe wygrane. Ile można wygrać w lotto, od czego zależy wysokość głównej wygranej oraz jaka jest dotychczas najwyższa wygrana?

Wbrew pozorom pomimo tego, że prawdopodobieństwo trafienia szczęśliwej „szóstki” w lotto, tj. skreślenia wszystkich wylosowanych liczb z puli czterdziestu dziewięciu jest niezwykle małe, to niemal w każdym losowaniu komuś się to udaje. Przeważnie są to jednak wygrane opiewające na milion bądź dwa miliony złotych. Kiedy jednak mamy do czynienia z kumulacją, to ile wtedy możemy wygrać?

Kumulacja lotto

 

Kumulacja w lotto zależna jest przede wszystkim od ilości zawartych zakładów oraz tego, czy w poprzednich losowaniach padła główna wygrana. Podstawowe zasady rządzące lotto sprawiają, że w przypadku braku głównej wygranej kilka razy z rzędu, kumulacja może urosnąć do wielomilionowych kwot. Co zrobić jednak, aby wygrać, np. dwadzieścia milionów złotych? Trzeba nie tylko skreślić wszystkie sześć liczb, ale również być jedyną osoba, która to w danym losowaniu uczyni. W przypadku kilku szczęśliwców główna nagroda ulega równemu podziałowi.

Najwyższe wygrane w lotto

 

Jakie były jednak najwyższe wygrane w historii Totalizatora Sportowego i gry lotto? Dla przeciętnego Kowalskiego są to olbrzymie sumy, gdyż pierwsza szósta rekordowych wygranych opiewa na kwoty powyżej trzydziestu milionów złotych! Najwyższa w historii lotto wygrana wynosiła dokładnie 36.726.210,20 złotych!
Zobacz więcej na: https://elotek.pl/

Podsumowując, kumulacja lotto zależna jest przede wszystkim od szczęścia grających. Co prawda dość wyraźny jest trend sprawiający, że przy większych kumulacjach zakłady wykupuje większa niż przewidziana liczba osób, a tym samym pula na wygrane wzrasta ponad przewidywaną kumulacje, to jednak warto pamiętać o jednym – nasze szanse na wygraną są cały czas stałe. Z drugiej strony lepiej wygrać kilkanaście milionów niż tylko jeden milion złotych…