Leasing: sposób na sfinansowanie firmowego samochodu

Leasing: sposób na sfinansowanie firmowego samochodu

Możliwości sfinansowania firmowego samochodu są obecnie bardzo różne. Do rozwiązań, które cieszą się rosnącą popularnością należy leasing.

Jakie są zalety leasingu?

Leasing aut to rozwiązanie, które jest dostępne na rynku już od dłuższego czasu. Zdecydowana większość firm leasingowych kieruje swoją ofertę do firm. Również oferta przygotowana przez Santander Consumer Multirent jest adresowana do klientów biznesowych. Z oferty mogą skorzystać właściciele małych i średnich przedsiębiorstw niezależnie od tego, jaki jest rodzaj prowadzonej przez nich działalności. Specjalną ofertę SCM przygotowała także dla klientów korporacyjnych. Jak więc widać, z oferty tej firmy mogą skorzystać wszyscy przedsiębiorcy zainteresowani zakupem nowych firmowych pojazdów. W ofercie firmy Santander Consumer Multirent klienci znajdą leasing operacyjny. Jest on dla nich o wiele bardziej korzystny niż leasing finansowy. Podpisanie umowy leasingowej oznacza konieczność płacenia co miesięcznych rat. W przypadku leasingu operacyjnego mogą one zostać wliczone przez przedsiębiorcę w koszty uzyskania przychodu. W koszty te przedsiębiorca może wliczyć również wstępną ratę czyli tak zwaną inicjalną.

Jakich pojazdów może dotyczyć umowa leasingowa?

Oferta przygotowana przez Santander Consumet Multirent jest naprawdę bardzo ciekawa. W SCM przedmiotem umowy leasingowej mogą być samochody nowe i używane. Wiek tych używanych nie przekracza 5 lat. Przedsiębiorcy mogą też wziąć w leasing nie tylko samochody osobowe, ale także dostawcze. Zawarcie umowy przebiega w sposób szybki i bardzo sprawny. Liczba dokumentów, które należy zgromadzić jest mocno ograniczona. Od pewnego czasu, aby ją podpisać nie trzeba udawać się do siedziby leasingodawcy. Umowa może zostać zawarta w trakcie wideokonferencji. To rozwiązanie, które w czasie pandemii wiele ułatwia.

Leasing jest jednym ze sposobów sfinansowania zakupu firmowego pojazdu. Jest to rozwiązanie w wielu sytuacjach bardziej korzystne niż bankowy kredyt. Leasing jest więc coraz bardziej popularny wśród polskich przedsiębiorców.