Lokata dla nastoletniego dziecka

Lokata dla nastoletniego dziecka

Lokata dla nastoletniego dziecka

Nastolatek to w dalszym ciągu dziecko, zresztą nie jest fałszem to, że dzieckiem – w oczach rodzica, jest się przez całe życie.

Pamiętać jednak trzeba o tym, że gdy mamy nastoletniego szkraba w domu, najzwyczajniej w świecie nie zostało wbrew pozorom tak wiele czasu do jego przeprowadzki.

Zapewne na studia

Koniec szkoły średniej to w większości przypadków konieczność wyprowadzenia się z domu, wyjazdu na studia, zapewne do innej miejscowości. Jakże potrzebne są wtedy pieniądze – czyż nie jest tak właśnie? No i właśnie dlatego, nie miejmy co do tego najmniejszych wątpliwości, będziemy wdzięczni sobie, iż pewnego dnia zdecydowaliśmy się otworzyć swojej latorośli lokatę w jednym z polskich banków. Nie byliśmy takim typem rodzica, który może i nie szczędzi swojemu dziecku kasy, ale co z tego, skoro owe pieniądze idą głównie na konsumpcję, wszelkiego rodzaju rozrywki, etc? Też fajnie, ale przecież warto odkładać pieniądze na przyszłość, aby nasza latorośl miała łatwiejszy start w dorosłe życie.

Przede wszystkim trzeba polecić lokaty długoterminowe

Czyli będziemy odkładali pieniądze na lokatę przez dłuższy okres czasu, nie będziemy ich ruszali przez dłuższy czas. To bardzo dobrze, bo dzięki temu uzbieramy w tym czasie sporą sumkę pieniędzy, która z całą pewnością będzie odczuwalna. Nie zapominajmy o tym, że w bardzo wielu przypadkach sytuacja jest taka, że najzwyczajniej w świecie człowiek sobie myśli, iż jakoś sobie poradzi z utrzymaniem swojego dziecka na studiach. Może to prawda, ale szczególnie początki bywają bardzo ciężkie. Trzeba kupić, dorosłemu już człowiekowi, sporo ubrań na studia, jakieś wyposażenie mieszkania, nie wspominając o kaucji za wynajem lokum, etc. W skrócie – otworzenie lokaty dla nastolatka to strzał w dziesiątkę, dzięki któremu będziemy mieli całkowitą pewność odnośnie tego, że wszystko będzie w porządku, gdy nasza pociecha będzie rozpoczynała kolejny okres w swoim życiu. Nie zostawiajmy wszystkiego na ostatni moment, dajmy swojemu dziecku dobry przykład!

Więcej na https://www.santanderconsumer.pl/lokaty/