O leasingu samochodów słów kilka

O leasingu samochodów słów kilka

Leasing to rozwiązanie, które w Polsce zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością. Umowa leasingowa może dotyczyć różnych przedmiotów, najczęściej jednak przedmiotem leasingu są samochody.

Do kogo skierowana jest oferta?

Na rynku działa coraz więcej firm leasingowych. Jedne z nich specjalizują się w leasingu samochodów zarówno dla klientów biznesowych, jak i indywidualnych. Są jednak i takie, które swoją ofertę przygotowały tylko pod kątem klientów biznesowych. Plusem oferty przygotowanej dla klientów biznesowych jest to, że mogą z niej skorzystać właściciele bardzo różnych firm bez względu na to, jaki rodzaj działalności prowadzą i jakiej wielkości jest ich firma.

Samochody, które mogą być przedmiotem leasingu

Umowa leasingowa może dotyczyć bardzo różnych typów pojazdów. Firma, której specjalnością jest leasing samochodów przygotowała bogatą i różnorodną ofertę. Przedmiotem umowy mogą być zarówno samochody osobowe, jak i ciężarowe oraz dostawcze. Firma proponuje także leasing motocykli. Klienci, którzy zdecydują się na leasing na samochód mogą wybrać zarówno nowe pojazdy, jak i używane. Samochody używane, które mogą być przedmiotem leasingu mają nie więcej jak 8 lat. Spora część to samochody 5-letnie. Wszystkie są oczywiście sprawne technicznie i zadbane. Firmy specjalizujące się w leasingu samochodów dla firm bardzo często oferują również pakiet usług dodatkowych, dzięki czemu ich oferta staje się jeszcze bardziej atrakcyjna.

Zalety leasingu

Mówiąc o leasingu koniecznie należy dodać, że istnieje dwa rodzaje leasingu: operacyjny i finansowy. Dla firm, które decydują się na podpisanie umowy leasingowej dotyczącej odpłatnego użytkowania samochodów bardziej korzystny jest ten pierwszy. Przedsiębiorca może bowiem wliczyć w koszty uzyskania przychodu każdą ratę leasingową, paliwo, koszty poniesione na przegląd techniczny auta.

Leasing samochodu to rozwiązanie, które jest dla firm bardzo korzystne. Z leasingu samochodu mogą skorzystać zarówno już działające firmy, jak i dopiero rozpoczynające działalność.