Najciekawsze dodatki do pizzy

Pizza to danie, które może pochwalić się naprawdę bardzo długą historią. Narodziła się w 1889. Jej autorem jest kucharz Raffaele Esposito, który na polecenie dworu króla Humberta I przygotował danie na cześć żony monarchy. Żoną była Margherita di Savoia.

Nie trudno domyśleć się o jaką pizze chodziło. Składała się ona z pomidorów, mozzarelli, a także świeżej bazylii. Dzisiaj chętnie stawiamy na rozmaite dodatki do pizzy. Wśród nich nie brakuje również tych bardziej oryginalnych niż tradycyjne pieczarki i szynka. Aby zobaczyć, co proponują pizzerie w tym względzie, wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę „pizza Dąbrowa Górnicza”. My przedstawiamy wybrane składniki, które mogą pojawić się na pizzy.

Krewetki

Prawdziwy Włoch nigdy nie zdecyduje się na takie połączenie, ale warto pamiętać, że krewetki doskonale komponują się z pizzą. Połączenie to przetestowali i rozpowszechnili Japończycy, którzy nie wyobrażają sobie swojej diety bez owoców morza. Na pizzy mogą wylądować również inne dary mórz. Wspomnieć wystarczy chociażby kalmary.

Egzotyczne mięso

Wiele osób w ogóle nie wyobraża sobie pizzy bez mięsa. Najczęściej ląduje na niej kurczak, szynka, kiełbasa. Tymczasem ci, którzy nie obawiają się egzotycznych smaków mogą pokusić się o mięso kangura czy krokodyla. W naszym kraju jest jednak ciężko dostępne. Doskonałym dodatkiem do pizzy okazuje się jednak być baranina, a także dziczyzna.

Nutella

Tego Włosi już na pewno by nie przeżyli. Warto jednak pamiętać, że ten przysmak dzieciństwa naprawdę świetnie smakuje z drożdżowym ciastem na pizzę. Oczywiście nie łączymy nutelli z pieczarkami czy szynką. W niektórych pizzeriach znajdziemy w menu pizze na słodko. Oprócz nutelli składnikiem są na przykład banany oraz ananas. Taka pizza jest lubiana przez dzieci. Bez wątpienia stanowi interesującą alternatywę dla tradycyjnej pizzy.

Jeśli nie boisz się nowych smaków, lubisz eksperymentować w kuchni, wypróbuj pizzę inną niż do tej pory. Coraz więcej pizzerii daje swoim gościom taką szansę.

Więcej na https://www.pizzadominium.pl/lokale/dabrowa-gornicza-c-h-pogoria