OPŁATY I PROWIZJE, POBIERANE PRZEZ DOM MAKLERSKI

Zakupy grupowe

zakupy grupoweCoraz więcej Polaków korzysta z popularnych serwisów internetowych, gdzie można dokonać zakupów grupowych po bardzo niskich cenach. Bardzo wielu osobom wydaje się, że na takich serwisach wystawiane są przedmioty oraz usługi po mocno zaniżonych cenach, ale 80% zniżki w wielu przypadkach jest to tylko chwyt marketingowy i wystawione aukcje są w rzeczywistości tańsze o 5-10% co jednak nie zwala z nóg. Czasami znajdujemy tam dziwnie brzmiące zabiegi medyczne, które są przecenione o kilkadziesiąt procent.

Często nie sprawdzamy dokładnie co znaczą owe słowa i kupujemy usługę, która w rzeczywistości jest zabiegiem, który każdy może wykonać samemu w domu. Niestety zakupy grupowe częściej okazują się niewypałem i musimy ponosić konsekwencje swoich błędnych decyzji. Kupując bon na tańszą kolację w restauracji musimy zwrócić uwagę na jakość obsługi. Bardzo często zdarza się tak, że klienci ze zniżkami traktowani są po macoszemu i bez należytego szacunku. W rzeczywistości takie promocje są antypromocjami lokalu, gdyż nie dość, iż przez takich klientów restauracja ponosi straty to jeszcze w przypadku, gdy taki klient zostanie źle obsłużony z pewnością podzieli się swoimi doświadczeniami na ten temat. Bony promocyjne czasem jednak pozwalają wiele zyskać, a jednocześnie zaoszczędzić. Z moich własnych obserwacji wynika, że bardzo opłaca kupować się karnety na siłownie, które rzeczywiście są o wiele tańsze.

Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, czy nie są to karnety, które można wykorzystywać tylko o określonej porze dnia, która zazwyczaj ustalana jest na termin, gdy na siłowni prawie nikogo nie ma, ponieważ jest to czas pracy większości osób. Najlepsze jednak chyba są zniżki za polecenie. Chodzi tutaj o to, że osoby, które są zdecydowane na dokonanie zakupu sprzętu lub usługi mogą dostać rabat, jeżeli uda im się namówić kogoś innego do zawarcia transakcji z tą samą firmą. Firma na tym nie traci, gdyż zyskuje marżę z dwóch przeprowadzonych transakcji, a klienci również są zadowoleni, ponieważ kupują po niższych cenach. Zasady korzystania z zakupów grupowych są bardzo proste. Trzeba jednak zawsze zwracać uwagę na to, co dokładnie się kupuje i czy nam się to w rzeczywistości opłaci.

zakupy grupowe