Korzyści wynikające z posiadania konta osobistego

Mieszkania we Wrocławiu – ile kosztują?

Mieszkania we Wrocławiu - ile kosztują?Osoby, które zastanawiają się nad zakupem mieszkania we Wrocławiu, powinny przede wszystkim zapoznać się z cenami na rynku pierwotnym i wtórnym. Koszty zakupu będą się w dużym stopniu różnic w zależności od lokalizacji.

Mieszkania w centrum

Najdroższą dzielnicą Wrocławia jest Stare Miasto. W tej lokalizacji ceny za metr kwadratowy nieruchomości są zbliżone do kosztów w innych dużych miastach takich jak Kraków, czy Warszawa. To właśnie w tej okolicy powstaje bardzo dużo luksusowych inwestycji przeznaczonych dla najbardziej wymagających klientów. Dosyć drogie są także nowe mieszkania w śródmieściu Wrocławia, które przyciągają przede wszystkim młodych ludzi, którzy szukają nieruchomości w dobrej lokalizacji bez konieczności długich dojazdów do pracy.

Tańsze dzielnice to między innymi Krzyki, Fabryczna i Psie Pole. Tutaj mieszkania kosztują zdecydowanie mniej, jednak trzeba liczyć się z gorszą infrastrukturą.

Na przedmieściach

Nowe mieszkania w śródmieściu Wrocławia nie należą do najtańszych, dlatego wiele osób decyduje się na zainwestowanie w nieruchomości znajdujące się na przedmieściach. Takie rozwiązanie pozwala na dosyć duże oszczędności, często także na zakup dużo większego, wygodniejszego mieszkania. Jednocześnie jednak trzeba liczyć się z dłuższym czasem dojazdu. Niestety infrastruktura drogowa w okolicach Wrocławia pozostawia również sporo do życzenia, dlatego mieszkanie na przedmieściach nie będzie odpowiadało każdemu.

Czy warto?

Wrocław bardzo szybko się rozwija, przyciągając wiele młodych osób, jednocześnie koszty życia są we tutaj nadal niższe niż na przykład w Warszawie. Miasto jest dużym ośrodkiem życia kulturalnego, w którym odbywa się wiele ciekawych imprez artystycznych, dostarczających rozrywki mieszkańcom. Wrocław jest również wyjątkowo malowniczym miejscem pełnym ciekawych zabytków i ma wyjątkową atmosferę, wynikającą z mieszania się różnych kultur. Urok miasta w połączeniu z niskim bezrobociem sprawiają, że jest to jedna z lepszych lokalizacji w kraju.

Zobacz: https://promenadywroclawskie.pl/