Ubezpieczenie dla narciarzy i snowboardzistów

Odbieranie nieruchomości na protokole

Odbieranie nieruchomości na protokoleKupując nowe mieszkania prosto od dewelopera lub pośrednika na rynku pierwotnym, warto jest oczywiście dokładnie sprawdzić jakość, zwłaszcza elementów ukrytych . Natomiast wszystkie swoje uwagi czy wątpliwości należy niezwłocznie zgłaszać do firmy deweloperskiej.

Szczególnie ważne jest, aby w przypadku wykrycia jakichkolwiek niezgodności mieszkania z ofertą na etapie jego odbioru, koniecznie wpisać wszystkie swoje uwagi na protokole przekazania lokalu mieszkaniowego, gdyż tylko w takim wypadku firma budowlana lub deweloperska jest zobowiązania do usunięcia zaistniałych wad we własnym zakresie. Na protokole takim warto uwzględnić informacje m.in. o:

  • aktualnym stanie wszystkich liczników, podliczników i podzielników, które znajdują się w lokalu lub na klatce schodowej i są do lokalu przypisane, w celu uchronienia się przed naliczeniem dodatkowych kosztów z najbliższym czynszem za wodę czy ciepło lub energię elektryczną, której się nie zużyło

  • otrzymanych zestawach kluczy lub kodów elektronicznych umożliwiających wejście do poszczególnych pomieszczeń na terenie nieruchomości – w celu ewentualnego późniejszego domagania się uzupełnienia tych braków

  • zauważonych usterkach technicznych takich jak niedomykające się okno lub drzwi, ale także trzeszczący domofon czy krzywo położone płytki ceramiczne na tarasie zewnętrznym.

Przegląd nieruchomości

Dlatego tak ważne jest bardzo dokładne, czy wręcz detaliczne przejrzenie całej nieruchomości od sufitu po podłogę, ale także zweryfikowanie stanu części wspólnych nieruchomości. Klatki schodowe, windy czy hale garażowe, także bardzo mocno wpływają na jakość funkcjonowania i życia lokatorów, więc można także od ich wykończenia i wybudowania wymagać całkiem sporo. Pomocny na każdej takiej wizytacji będzie rzeczoznawca budowlany, który w swojej karierze odbierał już niejeden większy projekt mieszkaniowy i dokładnie wie, na co i gdzie patrzeć, a także posiada niezbędne narzędzia i instrumenty pomiarowe. Przeoczenie jakiś oczywistych błędów i wad projektowych oraz ich pominięcie w protokole zdawczo-odbiorczym, może być później przyczyną poważnych kosztów i nieprzyjemności dla samego lokatora.

Zobacz też: https://vantage-sa.pl/inwestycje/mieszkaniowe.html