Co warto wiedzieć przed zakupem sejfu do domu?

Co warto wiedzieć przed zakupem sejfu do domu?

Sejfy domowe bywają bardzo przydatne. Nie zajmują wiele miejsca i można przy ich pomocy skutecznie zabezpieczyć cenne dokumenty czy pieniądze. Na rynku wybór w tej kwestii jest coraz większy. Jednak przed zakupem warto zastanowić się co w sejfie będzie przechowywane oraz w jakim miejscu się sam sejf znajdzie.

Sejfy na ogół kojarzą się z zabezpieczeniem przed kradzieżą czy zniszczeniem. Wiele osób uważa, że sejf jest im niepotrzebny, bo nie posiadają żadnych cennych przedmiotów. Jednak funkcjonalności sejfu są o wiele większe. Dzięki sejfowi można bowiem utrzymać porządek w dokumentacji. Sejf to też właściwe miejsce na przechowywanie rodzinnych pamiątek czy aktów notarialnych. Podczas zakupu trzeba jednak wziąć pod uwagę kilka czynników. Na pewno jedną z ważniejszych kwestii jest wielkość sejfu. Tutaj znaczenie ma to co w sejfie ma być przechowywane.

Więcej informacji na stronie https://www.saffort.pl/

Jeszcze innym elementem jest lokalizacja samego sejfu

W sklepach spotkać można zarówno modele wolno stojące, jak i takie do ukrycia w meblach. Jeszcze inną kategorię stanowią sejfy do ukrycia w ścianie. W sumie miejsce montażu uzależnione jest też od wielkości urządzenia. Trzeba przy tym pamiętać, że sejfy wolno stojące wymagają przytwierdzenia do podłoża. Dlatego też decyzja odnośnie miejsca montażu powinna być dobrze przemyślana. Kolejnym elementem jest sama zawartość sejfu. Na rynku znaleźć można specjalne sejfy na broń czy komputery przenośne.

Sejf koniecznie z certyfikatem

Nie wszyscy wiedzą też o tym, że każdy dostępny na rynku sejf musi posiadać certyfikat potwierdzający jego zgodność z normami UE. Taki certyfikat świadczy m.in. o odporności na włamanie itd. W wielu przypadkach zakup sejfu z odpowiednimi certyfikatami jest jednym z warunków wypłaty ewentualnego odszkodowania. Poza tym każdy sejf wyposażony jest też w wiele rozwiązań zabezpieczających. Są to m.in. złożone mechanizmy blokowania drzwi. W niektórych przypadkach rodzaj zamka może wybrać sam klient. Każde urządzenie w standardzie posiada zamek kluczowy. Można jednak postawić również na zamek elektroniczny, który posiada wiele dodatkowych funkcjonalności. Sejf dobrze jest też połączyć do ogólnego systemu alarmowego. W razie włamania odpowiedni sygnał trafi wówczas do firmy ochroniarskiej.

Related Post