Czas na pędzle do makijażu!

Każda osoba zawodowo zajmująca się makijażem powtarza, że odpowiednie dopasowanie pędzli jest przynajmniej połową sukcesu w tej trudnej przecież sztuce. Jak więc znaleźć odpowiednie rozwiązania, gdy nie jest się specjalistą w tej dziedzinie?

Razem, czy osobno?

Może się wydawać, że osoby, które dopiero zgłębiają sekrety makijażu, powinny zdecydować się na zestaw pędzli. Skoro same nie mają jeszcze odpowiedniego doświadczenia, dlaczego nie zaufać firmom kosmetycznym, które z pewnością mają go więcej? Problem pojawia się w momencie, w którym okazuje się, że w sprzedaży można znaleźć dziesiątki zestawów pędzli, a ich ceny są w stanie oszołomić nawet osoby, które są w stanie przeznaczy na urodę niemałe środki finansowe.

Zestawy generują także dodatkowe problemy. Najpoważniejszy wiąże się z tym, że pędzle do twarzy, oczu oraz innych elementów makijażu powinno się dobierać zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Twórcy zestawów nie mają możliwości uzyskania odpowiedzi na pytanie o to, jakie są nasze oczekiwania. W konsekwencji w zestawie pojawia się znacznie więcej pędzli niż moglibyśmy tego oczekiwać, a do tego nie wszystkie zasługują na nasze zainteresowanie ze względu na ograniczone zastosowanie.

Czym się kierować przy wyborze?

Nie każdy jest w stanie odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jakie są jego indywidualne preferencje dotyczące pędzli do twarzy. Niemal każdy jednak jest w stanie dość precyzyjnie odpowiedzieć na pytanie o to, o jakiej cerze możemy mówić w jego przypadku. Warto więc mieć na uwadze to, że pędzel musi zapewniać dobre krycie niedoskonałość. Powinien „pić” odpowiednią ilość podkładu, nie może przy tym zostawiać mało estetycznych smug czy to na policzkach, czy to na czole. Warto też zastanowić się nad tym, jaki rodzaj makijażu uważa się za perfekcyjny. Delikatne pędzle z pewnością przydadzą się przede wszystkim zwolenniczkom makijażu naturalnego, podczas gdy entuzjastki mocniejszego krycia będą rozczarowane nie tylko efektem końcowym, ale i ilością pracy włożonej w odpowiednie rozsmarowanie kosmetyku.