Historia Avon w pigułce

Marka Avon Cosmetics Polska pojawiła się na rynku kosmetycznym w roku 1992. Historia marki Avon zaczęła się jednak nie w Polsce, ale w Stanach Zjednoczonych i to ponad sto lat wcześniej.

Początki światowego imperium kosmetycznego

Założycielem firmy Avon był obwoźny sprzedawca książek – David McConnell. Założona przez niego firma od samego początku oferowała kobietom produkty bardzo wysokiej jakości. Tym, co wyróżniało i nadal wyróżnia firmę Avon spośród innych na rynku jest to, że dawała ona i wciąż daje kobietom możliwość rozwoju osobistego. Dla wielu kobiet bardzo ważne jest to, że dzięki firmie mogą zyskać finansową niezależność. W XIX wieku (firma Avon została założona w roku 1886) świat biznesu zdominowany był przez mężczyzn. Mimo to David McConnel decyduje się na zatrudnienie pani P. F. E. Abbe. Była ona pierwszą konsultantką wówczas jeszcze firmy California Perfume Company. Amerykańskie kobiety nie mogły głosować, ale mogły zarabiać własne pieniądze.

Avon dzisiaj

Dzisiaj marka Avon zatrudnia mnóstwo konsultantek na całym świecie. Niektóre z jej produktów można kupić także w internetowych drogeriach. Marka ma kilkanaście marek własnych. Należą do nich między innymi: Anew, Avon Color, Skin-So-Soft, Avon Sun. Z firmą związane są także marki licencyjne, między innymi Patrick Dempsey. W Polsce działa nie tylko marka Avon Cosmetics Polska. W 1997 roku w Garwolinie rozpoczęła działalność spółka Avon Operations Polska. Jest to obecnie jedna z największych i najbardziej nowoczesnych fabryk kosmetyków. Marka angażuje się w wiele akcji charytatywnych organizowanych dla kobiet. W naszym kraju firma prowadzi dwa, bardzo duże projekty społeczne. Jeden z nich jest doskonale znany wielu Polkom. To program Avon Kontra Rak Piersi. Jednym z celów programu jest zwiększeni dostępności do badań profilaktycznych. Drugi program realizowany w Polsce to Avon Kontra Przemoc. Kampania Avon Kontra Rak Piersi prowadzona jest od 1992 roku. Kampania Avon Kontra Przemoc wystartowała w roku 2008.