Jakie materiały można ciąć, używając tarcz diamentowych?

Jakie materiały można ciąć, używając tarcz diamentowych?

Na rynku dostępne są różnego rodzaju tarcze przeznaczone do cięcia różnorodnych materiałów. Stosując je można sobie znacznie ułatwić pracę. W sprzedaży dostępne są między innymi tarcze diamentowe. Mają one wiele zalet. Są jednymi z najbardziej wytrzymałych tarcz. Warto je więc kupić.

W jaki sposób produkowane są te tarcze?

Jak każdy inny rodzaj tarcz także te diamentowe wykonuje się używając stali lub stopu metali lekkich. Różnica między klasycznymi a diamentowymi tarczami polega na tym, że krawędzie korpusu w tych drugich pokrywa warstwa diamentowego proszku. W trakcie produkcji tarcz wykonana z diamentowego proszku warstwa jest zatapiana w wykonanym z metalu spoiwie. Następnie zgrzewa się ją lub lutuje. Diamentowy proszek nakłada się na obwód tarczy w bardzo różny sposób. Od tego czy został on ułożony w formie segmentów lub w ciągłej postaci zależą możliwości wykorzystania danej tarczy. Mówiąc o rodzajach tarcz diamentowych koniecznie trzeba dodać, że mogą one być przeznaczone do pracy metodą „na sucho” bądź „na mokro”.

Do czego można użyć diamentowej tarczy?

Diament to jedne z najtwardszych minerałów występujących na Ziemi. Tarcze diamentowe radzą sobie świetnie z cięciem przeróżnych materiałów, także tych twardych, a nawet bardzo twardych. Można je wykorzystać do przecięcia kamieni polnych i takich naturalnych kamieni, jak granit czy marmur. Diamentowa tarcza poradzi sobie także z cięciem szkła, płytek gresowych, klinkieru. Często służą one do cięcia elementów wykonanych z tworzywa sztucznego, stali nierdzewnej czy aluminium. W przypadku wykonywania bardzo wielu prac budowlanych najczęściej wybierane są pozbawione szczelin tarcze segmentowe. Są one uniwersalne. Mają jednak niestety jedną wadę: ich zużycie następuje szybciej niż tarcz szczelinowych.

Tarcze diamentowe radzą sobie świetnie z cięciem bardzo różnych materiałów. Są wyjątkowo wytrzymałe, ułatwiają i przyspieszają wykonywanie wielu prac. Korzystają z nich nie tylko profesjonaliści, ale także „złote rączki”.

Sprawdź ofertę https://www.husqvarnacp.com/pl/narzedzia-diamentowe/tarcze-diamentowe/.