Kiedy działa ubezpieczenie komunikacyjne NNW?

Kiedy potrzebujemy dodatkowej ochrony w trakcie jazdy samochodem, to doskonałym rozwiązaniem będzie ubezpieczenie NNW. Online lub w każdym biurze ubezpieczyciela możemy wykupić ochronę, która gwarantuje wypłatę pieniędzy w razie uszkodzenia ciała lub śmierci oraz zwrot kosztów leczenia, w tym rehabilitacji.

Co zyskujemy z NNW?

Ubezpieczenie NNW przyda się nam, kiedy w trakcie wypadku samochodowego my lub którykolwiek z pasażerów dozna uszczerbku na zdrowiu. Ubezpieczenie zadziała nie tylko w sytuacji wypadku drogowego. Liczą się też szkody związane ze wsiadaniem i wysiadaniem do samochodu, załadunkiem bądź rozładunkiem pojazdu. Odszkodowanie zostanie nam też przyznane, jeśli do utraty zdrowia w efekcie wypadku doszło na przykład podczas naprawy samochodu na trasie. Sama polisa może też być wykupiona z szerszą ochroną. Suma ubezpieczenia jest zaś całkowicie uzależniona od naszych deklaracji. Należy jedynie pamiętać, że im ona jest wyższa, tym droższa będzie składka ubezpieczenia.

Ile to kosztuje?

Sam koszt ubezpieczenia jest w dużej mierze uzależniony właśnie od wysokości maksymalnej odszkodowania, a także zakresu ochrony. Wysokość składki wylicza się w zależności od wysokości sumy ubezpieczenia, czyli najwyższej ewentualnej kwoty wypłaty. Ta jest dowolna, ale istnieje też maksymalna suma ubezpieczenia dozwolona przez prawo. To dwieście pięćdziesiąt tysięcy złotych. Na samą cenę składki ubezpieczenia ma też wpływ nasz wiek, stan zdrowia oraz zawód, jaki wykonujemy, a także parametry samochodu. Samo ubezpieczenie jest wykupywane na dwanaście miesięcy. Należy przy tym pamiętać, że są sytuacje, w których nie otrzymamy odszkodowania mimo zaistnienia wypadku drogowego oraz utraty zdrowia. Stanie się tak, wtedy gdy w trakcie wypadku jako kierowca będziemy pod wpływem alkoholu czy narkotyków lub też na przykład doprowadziliśmy do wypadku z pełnym rozmysłem. Nie możemy też liczyć na odszkodowanie, gdy prowadziliśmy samochód bez stosownych uprawnień lub też był on niesprawny i nie miał ważnych badań technicznych.

Dowiedz się więcej na https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ubezpieczenie-nnw/