Marketing kierowany do dzieci

Kupno samochodu – jaki kredyt wybrać?

Zakup własnego wozu wiąże się z mnóstwem formalności do wypełnienia, a także przede wszystkim ze znalezieniem odpowiedniej maszyny, którą będzie warto zakupić. Jednak im lepsza maszyna, tym jest oczywiście droższa. Właśnie dlatego tak wiele osób zastanawia się jak można sfinansować transakcję. Większość oczywiście decyduje się na kredyt, ponieważ trudno czekać na odłożenie takich (często dużych) sum i tym samym na zakup samego pojazdu, który przecież jest bardzo potrzebny. Ale jaki kredyt będzie w tym wypadku najlepszy?

Kredyt gotówkowy na zakup pojazdu?

Pierwszym, co przychodzi wielu osobom do głowy, jest rzecz jasna kredyt gotówkowy. To rodzaj kredytu, który pozwala nam otrzymać gotówkę do ręki, z której później będziemy mogli sfinansować dowolne zakupy lub naprawy. Możemy pojechać na zagraniczne wakacje, kupić lodówkę, albo na przykład zakupić samochód. Pożyczka gotówkowa jest w tym wypadku oczywiście rozsądnym rozwiązaniem, ale nie tak rozsądnym jak pożyczka sprofilowana – specjalnie na zakup samochodu. O kredyt gotówkowy ubiegajmy się w sytuacji, gdy niewiele nam brakuje do zakupu pojazdu, albo na przykład mamy już połowę potrzebnej sumy. W innym wypadku przepłacimy – ponieważ oprocentowanie w wersji gotówkowej kredytu jest wyższe niż w wersji ściśle samochodowej.

A może kredyt samochodowy?

Pożyczka samochodowa jest rozsądnym rozwiązaniem dla tych, którzy muszą sfinansować zakup wymarzonego wozu od podstaw. Oczywiście, koniec końców zapłacimy nieco więcej niż sama wartość pojazdu, ponieważ będziemy jeszcze spłacać odsetki, jednak będziemy mogli cieszyć się z jazdy świetnym pojazdem, spłacając miesięczne raty. Pożyczka tego rodzaju może być rozłożona nawet na 10 lat! Wysokość miesięcznych opłat będzie zatem zależna od kosztów zakupu samego auta, jednak widać z góry, że nie będą to astronomiczne sumy. Żeby ubiegać się o kredyt samochodowy trzeba mieć dobrą historię kredytową oraz dobry wóz na oku. Bank nie sfinansuje zakupu czegoś, co szybko by się zepsuło – ale można zainwestować zarówno w nowy, jak i używany pojazd.