Minicasco. Ubezpieczenie dla ostrożnych

W przypadku obowiązkowego ubezpieczenia OC nie mamy wyjścia. Posiadamy samochód, musimy je wykupić. Nawet jeśli z samochodu czasowo nie korzystamy, na przykład stoi unieruchomiony długotrwałą naprawą. Także w takim wypadku, kiedy nie wyjeżdżamy na drogi samochodem, musimy zachować ciągłość obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Aby jednak w pełni zabezpieczyć swój majątek w różnych sytuacjach, powinniśmy także pomyśleć o ubezpieczeniu autocasco. AC chroni nasze auto także wtedy, kiedy to my jesteśmy sprawcami wypadku, kiedy nasz samochód dozna szkody parkingowej, zderzymy się ze zwierzęciem lub nasze auto zostanie skradzione. Wiele osób rezygnuje z ubezpieczenia autocasco, ponieważ składka, szczególnie w sytuacji, kiedy wartość naszego samochodu jest wysoka, to spore koszty. Nie każdy zdaje sobie sprawę, ze w ofercie wielu towarzystw ubezpieczeniowych ubezpieczenie autocasco występuje w wariancie minicasco. Plusem takiego rozwiązania jest to, że składka za minicasco jest znacznie niższa, niż klasyczne ubezpieczenie AC. Jest to też bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie miały do tej pory ubezpieczenia autocasco i nie posiadają zniżek, ponieważ minicasco wlicza się do okresu bezszkodowej jazdy i ma wpływ na wypracowanie zniżek tak samo, jak pełne ubezpieczenie autocasco. Z kolei wadą minicasco jest jego ograniczony zakres.

Niższa składka-mniejszy zakres ubezpieczenia

Zakres minicasco różni się w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych, ale zwykle obejmuje tak zwaną szkodę całkowitą, czyli taką, która przekracza 70 procent wartości samochodu, uszkodzenie wynikające z pożaru, a przede wszystkim kradzież. Jeśli więc jesteśmy zasadniczo uważnymi kierowcami, nie miewamy szkód parkingowych, jeździmy ostrożnie, ale boimy się najbardziej kradzieży, warto rozważyć ubezpieczenie minicasco. W niektórych towarzystwach ubezpieczenie minicasco obejmuje także szkody powstałe w wyniku zderzenia ze zwierzęciem. Zazwyczaj jednak wyłączenie stanowi zderzenie z innym pojazdem oraz nieruchomościami i rzeczami na drodze.

Więcej na https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ac-mini/