Nowe mieszkanie na inwestycję

Nowe mieszkania w Warszawie są budowane w zawrotnym tempie. Popyt na nowe mieszkania jest bardzo duży, więc deweloperzy chcą zwiększyć swoje zyski. Jednak nie jest to powodem tego, aby wybudowane mieszkania były w gorszym stanie – wręcz przeciwnie. Deweloperzy walczą o klienta więc nie mogą pozwolić sobie na słabsze wykonanie swoich inwestycji, bo po prostu klient pójdzie do innego dewelopera i to właśnie tam kupi swoje mieszkanie.

Nowe mieszkanie na inwestycjęBardzo dużo osób kupuje mieszkanie głównie dlatego aby móc w nim zamieszkać ale nie tylko. Spadająca cena mieszkań kusi niektórych na zakup takiego mieszkania pod inwestycję. Mieszkanie takie może być później wynajmowane, przez co będziemy osiągali zyski. Ceny wynajmu mieszkań w Warszawie nie należą do najniższych, więc na takiej inwestycji będzie można sporo zarobić w przeciągu kilku lat.

Dlaczego zatem ludzie wynajmują mieszkania, a nie kupują

Mieszkania głównie wynajmują studenci, których nie stać na zakup własnego mieszkania, bowiem ceny takich mieszkań nie należą do najtańszych. A student bardzo często ma tylko pracę dorywczą, więc także nie będzie mógł wziąć kredytu pod zakup mieszkania. Żaden bank nie udzieli mu pożyczki.

Mieszkanie zamiast lokaty

Zakup mieszkania to także bardzo dobry sposób na ulokowanie wolnych środków finansowych. W bankach obecnie oprocentowanie jest na bardzo niskim poziomie, sytuacja gospodarcza w kraju nie należy do najlepszych, więc bardzo ciekawym i zarazem dobrym rozwiązaniem jest zakup mieszkania. Na takiej inwestycji nie powinniśmy stracić pieniędzy, ponieważ rynek nieruchomości w najbliższej przyszłości powinien mieć się dobrze. Niewykluczone również, że w najbliższym czasie cena nowych mieszkań może znacząco pójść do góry. Wiec późniejsza sprzedaż mieszkania na rynku wtórym pozwoli na zarobienie na takiej inwestycji.

Oczywiście musimy się również liczyć z kosztami wykończenia naszego nowego mieszkania, nie należą do najniższych, ale myślę że w przeciągu kilku lat zwrócą się podobnie jak zakup mieszkania.