Profesjonalne grzebienie fryzjerskie

W codziennej pracy fryzjer potrzebuje różnego rodzaju akcesoriów. Mimo zmieniających się trendów mody i sprzętów ułatwiających stylizację i pielęgnację włosów wciąż jednym z najważniejszych akcesoriów pozostaje grzebień.

Materiały do produkcji grzebieni

Surowce, z których produkowane są grzebienie fryzjerskie są bardzo różne. W efekcie do wyboru fryzjerzy mają modele tańsze i droższe, bardziej lub mniej trwałe. Popularnym materiałem na grzebienie używane przez fryzjerów jest tworzywo sztuczne. Producenci grzebieni wykorzystują nylon, perlon, karbon lub celuloid. Grzebienie z tworzywa sztucznego produkowane są metodą odlewu, w efekcie ząbki tych grzebieni są wyjątkowo ostre. Plusem jest niska cena. Grzebieni fryzjerskie wykonuje się także z utwardzanej gumy. Fryzjerzy wybierają je wyjątkowo często z uwagi na to, że praca tymi grzebieniami jest prosta i przyjemna. W sklepach oferujących profesjonalne grzebienie i akcesoria fryzjerskie do wyboru są także grzebienie wykonane z metalu. Są one najmniej elastyczne, mogą wywołać reakcję alergiczną. We fryzjerstwie używa się ich przede wszystkim do wyczesywania tresek (dopinki do zagęszczania lub ukrywania pustych miejsc na głowie) i peruk. Grzebienie fryzjerskie mogą być wykonane także z rogu i drewna. Te pierwsze są wykonywane w dużej mierze ręcznie, są więc bardzo drogie. Także te z drewna nie należą do najtańszych, szczególnie jeśli do ich wykonania użyto drewna cedru lub hebanu.

Jaki powinien być dobry grzebień?

We fryzjerstwie używanych jest co najmniej kilka rodzajów grzebieni. Wśród nich są nie tylko grzebienie używane przy strzyżeniu włosów, ale także te do koloryzacji i stylizacji. Bez względu na przeznaczenie grzebienia, powinien on posiadać pewne cechy, które sprawią, że praca nim stanie się prawdziwą przyjemnością. Ergonomiczny kształt i zaokrąglone końce ząbków to cechy dobrego grzebienia fryzjerskiego. Poza tym dobry grzebień powinien mieć ergonomiczny kształt. Grzebienie używane we fryzjerstwie muszą być także odporne na wysoką temperaturę, wodę i chemikalia.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/78-grzebienie-do-strzyzenia-wlosow