Szczotkowanie włosów: podstawowy zabieg pielęgnacyjny

Wspaniała burza włosów to marzenie wielu kobiet. Każde włosy mogą wyglądać pięknie, gdy będą nie tylko dobrze ostrzyżone, ale także wypielęgnowane. Do mycia włosów należy używać odpowiednio dobranego szamponu, a po umyciu nakładać odżywkę. Przed spłukaniem odżywki włosy należy rozczesać, zaczynając od końcówek i posuwając się stopniowo ku górze. Przyborami, którymi najłatwiej jest rozczesać włosy bez szarpania pasm są szczotki do rozczesywania.

Z jakich tworzyw produkuje się szczotki do włosów?

W sklepach do wyboru mamy dzisiaj szczotki wykonane z bardzo różnych tworzyw. Nie wszystkie sprawdzają się równie dobrze. Do bardzo popularnych szczotek należą te wykonane z plastiku. Jakość niektórych z nich jest stosunkowo niska; powinno się ich unikać, gdyż są mało elastyczne i przy czesaniu szarpią pasma uszkadzając ich strukturę. Popularnym od lat materiałem do produkcji szczotek do włosów wysokiej jakości jest włosie dzika. Szczotka z naturalnego włosia jest bardzo trwała, doskonale rozczesuje włosy nie szarpiąc ich. Szczotki z naturalnego włosia są na tyle delikatne, że w sprzedaży są również szczotki dla niemowląt. Minusem szczotek z naturalnego włosia może być cena. Na pewno ich wadą jest to, że bardzo trudno jest je utrzymać w czystości. Ostatnim tworzywem używanym do produkcji szczotek jest drewno. To szczotki, które warto polecić praktycznie wszystkim osobom. Wybierając szczotkę do włosów wykonaną z drewna lub plastiku zwróćmy uwagę, czy jej igiełki są idealnie równe. Nie może być na nich żadnych zadziorków, o które będą zaczepiać pasma.

Jak prawidłowo czesać włosy?

Umyte proste włosy powinno się czesać, gdy są suche. Na mokro można czesać tylko włosy kręcone. Do rozczesywania mokrych włosów najlepiej sprawdza się szczotka z naturalnego włosia. Włosy warto szczotkować dwa razy dziennie. Wieczorne szczotkowanie usunie z pasm resztki kosmetyków do stylizacji oraz nagromadzone przez cały dzień zanieczyszczenia. Włosy czeszemy przez kilka minut z głową opuszczoną do dołu.

Sprawdź ofertę profesjonalnych szczotek do rozczesywania włosów na https://toolsforbeauty.eu/pl/73-szczotki-do-rozczesywania-wlosow