Urodzinowa misja specjalna

Organizacja przyjęcia urodzinowego dla naszej pociechy to zawsze cała masa nerwów i wątpliwości. Zaplanować trzeba naprawdę wiele i o wielu sprawach pamiętać. Zaprosić gości (o nikim przy tym nie zapominając), ustalić menu, wysprzątać i przyozdobić choćby symbolicznie dom, a przede wszystkim zastanowić się, z czego nasze dziecko ucieszy się najbardziej. Ważne jest, aby urodziny nie były spełnieniem naszych dorosłych wizji, a najbardziej trafiały w gust małego solenizanta. Warto wziąć to pod uwagę, zwłaszcza że dzieci myślą zwykle dalece bardziej niekonwencjonalnie od nas i samą swoją wyobraźnią będą mogły zainspirować nas do niesamowitych rzeczy.

Myśl nieszablonowo

Wczuj się więc w świat kolorów, smaków i dźwięków. Przyjęcie urodzinowe dziecka nie musi być dystyngowane, ani specjalnie eleganckie czy wysmakowane. To w końcu nie zjazd absolwentów po latach czy oficjalna gala. Nie bój się łamać konwencji. Za krzesła mogą posłużyć poduszki, a tort urodzinowy mogą zastąpić babeczki, pączki czy nawet lizaki. Ważne, by było ciekawie i by podobało się dzieciom. Taki dzień wypada w końcu tylko raz w roku.

Co z zabawami?

Często w trakcie urodzinowych przygotowań myślimy także o rozrywce dla naszych małych gości. Wszystko zależy przede wszystkim od ilości zaproszonych, ich wieku i charakteru. Są dzieci, które w swoim gronie bez problemu zajmą się sobą same, wymyślając samodzielnie wspaniałe zabawy. Są jednak i takie dzieci, które potrzebują małego pokierowania ich zwykle niespożytej energii w jakimś konkretnym kierunku. Przykłady urodzinowych zabaw bez problemu znaleźć można na internetowych forach, pamiętajmy tylko aby dobrać je adekwatnie do samych zainteresowanych. Również jeśli zauważymy, że dzieci niezbyt obchodzą nasze propozycje, nie powinniśmy za wszelką cenę upierać się przy wcielaniu w życie założonego z góry scenariusza. Życie to nie kino familijne ani reklama – sok może wylać się na podłogę, a nasza pociecha ubrudzić czekoladowym tortem. Nie dajmy się więc zwariować i sprawmy, aby przyjęcie było po prostu udane, niekoniecznie zaś perfekcyjne.