Wygodny ekogroszek pakowany

W ostatnim czasie znacznie wzrosło zainteresowanie ekogroszkiem – materiałem opałowym, który jest produkowany z wysokoenergetycznego węgla kamiennego. Ekogroszek to paliwo odznaczające się wysoką wydajnością, wynika to przede wszystkim z niskiej zawartości siarki, wody oraz substancji niepalnych. Paliwo to jest także bezpieczne dla środowiska. Luzem czy w workach? Każdy, kto zdecydował się na zakup ekogroszku, ma do wyboru ekogroszek luzem lub pakowany w worki 25 kg. Dla wielu osób dokonanie wyboru wydaje się kwestią mało istotną, rzeczywistość dowodzi jednak, że fakt ten w znaczny sposób wpływa nie tylko na komfort użytkowania, ale przede wszystkim na jakość ogrzewania. Ekogroszek luzem zasadniczo jest tańszy, nie mniej jednak wymaga odpowiedniego składowania i przechowywania. Przeciętna średnica ekogroszku to 5-25 mm, jest więc węgiel drobny, który szybko wietrzeje, ponadto na jego powierzchni tworzą się spieki, czego efektem jest większa ilość popiołu podczas spalania. Nietrudno zauważyć, że popielatość nie tylko obniża wydajność opału, ale przede wszystkim stanowi zagrożenie dla instalacji grzewczej. Nadmiar popiołu wiąże się ze zwiększoną ilością pyłu, który negatywnie wpływa na retortę i nadmuch, a w skrajnych przypadkach może nawet przyczynić się do uszkodzenia silnika, który znajduje się w kotle. Ponadto należy pamiętać, że w składzie każdego węgla znajdują się gazy, które ulegają utlenieniu i wietrzeją. Szacuje się, że składowany luzem węgiel w ciągu ośmiu tygodni traci około 20-30% właściwości energetycznych, natomiast ekogroszek pakowany w workach zachowuje swoje właściwości opałowe bez względu na długość składowania. Workowanie to przede wszystkim gwarancja wysokiej klasy energetycznej, jakości i odpowiedniej wagi. Nietrudno także zauważyć, że ekogroszek pakowany jest zdecydowanie łatwiejszy podczas uzupełniania podajnika oraz przechowywania w kotłowni – worki można składować jeden na drugim, wykorzystując w tym celu stosunkowo niewielką ilość powierzchni, problemu nie stanowi także utrzymanie czystości w kotłowni.

W ostatnim czasie znacznie wzrosło zainteresowanie ekogroszkiem – materiałem opałowym, który jest produkowany z wysokoenergetycznego węgla kamiennego. Ekogroszek to paliwo odznaczające się wysoką wydajnością, wynika to przede wszystkim z niskiej zawartości siarki, wody oraz substancji niepalnych. Paliwo to jest także bezpieczne dla środowiska.

Luzem czy w workach?

Każdy, kto zdecydował się na zakup ekogroszku, ma do wyboru ekogroszek luzem lub pakowany w worki 25 kg. Dla wielu osób dokonanie wyboru wydaje się kwestią mało istotną, rzeczywistość dowodzi jednak, że fakt ten w znaczny sposób wpływa nie tylko na komfort użytkowania, ale przede wszystkim na jakość ogrzewania.

Ekogroszek luzem zasadniczo jest tańszy, nie mniej jednak wymaga odpowiedniego składowania i przechowywania. Przeciętna średnica ekogroszku to 5-25 mm, jest więc węgiel drobny, który szybko wietrzeje, ponadto na jego powierzchni tworzą się spieki, czego efektem jest większa ilość popiołu podczas spalania. Nietrudno zauważyć, że popielatość nie tylko obniża wydajność opału, ale przede wszystkim stanowi zagrożenie dla instalacji grzewczej.

Nadmiar popiołu wiąże się ze zwiększoną ilością pyłu, który negatywnie wpływa na retortę i nadmuch, a w skrajnych przypadkach może nawet przyczynić się do uszkodzenia silnika, który znajduje się w kotle. Ponadto należy pamiętać, że w składzie każdego węgla znajdują się gazy, które ulegają utlenieniu i wietrzeją.

Szacuje się, że składowany luzem węgiel w ciągu ośmiu tygodni traci około 20-30% właściwości energetycznych, natomiast ekogroszek pakowany w workach zachowuje swoje właściwości opałowe bez względu na długość składowania.

Workowanie to przede wszystkim gwarancja wysokiej klasy energetycznej, jakości i odpowiedniej wagi. Nietrudno także zauważyć, że ekogroszek pakowany jest zdecydowanie łatwiejszy podczas uzupełniania podajnika oraz przechowywania w kotłowni – worki można składować jeden na drugim, wykorzystując w tym celu stosunkowo niewielką ilość powierzchni, problemu nie stanowi także utrzymanie czystości w kotłowni.