Farba emulsyjna do ścian - idealny wybór?

Farba emulsyjna do ścian – idealny wybór?

Farba emulsyjna do ścian - idealny wybór?Farby emulsyjne lub inaczej nazywane dyspersyjnymi należą do najliczniejszej grupy produktów służących do malowania ścian i sufitów. Te popularne preparaty zastąpiły znane do tej pory farby wapienne i klejowe. Farby emulsyjne są zdecydowanie bezpieczniejsze dla pracowników, a następnie użytkowników pomieszczeń malowanych, ponieważ ich rozpuszczalnikiem jest woda, natomiast spoiwem jest wodna dyspersja polimerowa. Ponadto farba emulsyjna jest praktycznie bezzapachowa, ponieważ podczas wysychania emituje jedynie parę wodną. Jest to niezwykle istotne dla zdrowia oraz zapewnia bardzo wysoki komfort aplikacji. Ponadto farby dyspersyjne są bardzo uniwersalne, świetnie się rozprowadzają, są bardzo wydajne oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne. Bardzo bogata paleta kolorów pozwala na dobór najodpowiedniejszego dla siebie odcienia farby.

Na co należy zwrócić uwagę wybierając farbę dla siebie?

Przed zakupem najlepszej i najdroższej na półce farby należy dokładnie przyjrzeć się podłożu, które przeznaczone jest do malowania. Jeśli ściana jest zupełnie nowa i nigdy wcześniej nie była malowana, wówczas wybór faktycznie będzie prosty. Warto w takim przypadku zainwestować w wysokiej jakości preparaty, które będą odporne na zmywanie oraz będą chronić ścianę przed uszkodzeniami. Taka wysokiej klasy farba do ścian pozwala również podłożu oddychać, dzięki czemu nie powstają na powierzchni nieestetyczne bąbelki powietrza.

Jakie farby wybrać?

Jeśli jednak podłoże było już kilka razy wcześniej malowane, ale preparatami nieznanego pochodzenia, wówczas nie ma sensu inwestować w drogie farby o najwyższych parametrach, ponieważ słabe podłoże nie zapewni im możliwości wykazania się swoimi wspaniałymi właściwościami. W takim przypadku warto zakupić farbę niższej klasy, jednak należy liczyć się z tym, że ściana za kilka lat będzie znowu musiała zostać pomalowana.

Dobór odpowiedniej farby do ścian, która spełni wszystkie nasze oczekiwania nie jest wcale proste, jednak nie jest także niemożliwe. Wypróbuj farby z serii Kolory Świata Duluxa: