Jakie cechy decydują o wysokiej jakości pił ściennych do betonu?

Jakie cechy decydują o wysokiej jakości pił ściennych do betonu?

Wśród wielu maszyn tnących wyróżnić można piły i pilarki, które przeznaczone są do precyzyjnego cięcia różnych materiałów. Choć zwykle piły kojarzy się z cięciem drewna, to można nabyć i takie, które są przeznaczone do cięcia i przycinania betonu, ale nie tylko. Ta sama piła świetnie poradzić powinna sobie z cięciem asfaltu, a nawet niekiedy kamienia. Dzięki piłom tego rodzaju można łatwo poddawać obróbce betonowe elementy. Sprawdźmy, jakie cechy powinna mieć dobra piła do betonu?

Charakterystyka dobrej piły przeznaczonej do betonu

Wybierając piłę do betonu, trzeba w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jej moc i liczbę obrotów, jakie generuje. Najlepiej sprawdzają się przy tym do cięcia elementów z betonu te urządzenia, które są wysokoobrotowe. Zapewniają maksymalną funkcjonalność dzięki kilku niezależnie pracującym względem siebie silnikom. Jeden zapewnia obrót tarczy tnącej, drugi przesuwa piłę wzdłuż prowadnicy, a trzeci służy do sterowania całym systemem.

Jeśli piła ma odpowiadać na wyzwania związane z cięciem betonu, musi mieć też wydajne tarcze tnące. Mogą to być tarcze diamentowe, które zaprojektowano tak, by zapewnić bezproblemowe cięcie wszystkich typów materiałów. Piły do betonu z takimi tarczami zapewniają precyzyjne cięcie rogów i wycinanie nawet małych otworów w materiale betonowym bez nadcinania. Są w stanie przeciąć silnie zbrojony beton o grubości do 730 mm.

W zależności od tego, czy potrzebna jest piła mobilna czy stacjonarna, można wybierać urządzenia łańcuchowe lub profesjonalne piły stołowe do betonu.

System do cięcia betonu – co powinien uwzględniać oprócz piły?

Sama piła to jeszcze nie wszystko. Do jej prawidłowego, bezpiecznego i wszechstronnego działania potrzebne są inne elementy całego systemu przeznaczonego do cięcia betonu. Wśród nich wymienić możemy agregaty zasilające, wsporniki montażowe, osłony tarcz oraz głowicę tnącą. Dzięki nim można kompleksowo ciąć beton w wielu różnych płaszczyznach, robić to szybko i z zachowaniem bezpieczeństwa.

Zobacz produkty na: https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/pily-scienne/