Narzędzia do wykonywania otworów

Narzędzia do wykonywania otworów

Różnego rodzaju elektronarzędzia to podstawowe wyposażenie profesjonalnych ekip budowlanych. Do podstawowych narzędzi należą dzisiaj między innymi temu, którymi wykonywane są różnego rodzaju otwory w posadzkach, stropach, ścianach z cegły lub betonu.

Narzędzia niezbędne przy przewiertach

Wiertnice to podstawowe narzędzia nie tylko do wykonywanie otworów czy przewiertów w betonie lub cegle. Narzędziami tymi można wykonać otwory o bardzo różnej średnicy. Najmniejszy otwór, który można wykonać używając wiertnicy może mieć zaledwie 6 mm średnicy. Na rynku dostępne są bardzo różne typy wiertnic, wykonanie otworów o znacznie większej średnicy także jest więc możliwe. Wiertnice to urządzenia przydatne nie tylko wtedy, gdy zachodzi konieczność wykonania otworów o większej czy mniejszej średnicy. Są to urządzenia, które mają dużą moc, przewierty wykonuje się więc bez używania narzędzi z udarem. Jest to szczególna zaleta, którą charakteryzują się wiertnice. Dzięki temu, że w trakcie ich pracy nie dochodzi do powstawania drgań i wibracji, nie trzeba obawiać się, że naruszona zostanie konstrukcja budynku. Można więc pracować zarówno w nowo wznoszonych jak i w remontowych budynkach. Bezpieczni są zarówno wykonujący przewierty robotnicy jak i mieszkańcy remontowych budynków. Wiertnice znajdziesz na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/wiertnice/

Nie tylko do otworów w betonie

Zaletą wiertnic jest to, że można nimi wykonywać otwory w bardzo różnych materiałach. Wiertnice radzą sobie nie tylko z wykonywaniem otworów w betonie czy cegle. Są narzędziami niezbędnymi w przypadku wykonywania przewiertów pod jezdniami. Asfalt to kolejny materiał, z którymi te specjalistyczne narzędzia świetnie sobie radzą. Wiertnice sprawdzają się także wtedy, gdy konieczne jest wykonanie otworów w terakocie. Na rynku dostępne są wiertnice ze statywem lub bez. Tych pierwszych używa się do wykonywania otworów, których średnica przekracza 200 mm oraz przewiertów mających dużą głębokość. Statyw sprawia, że wiertnica jest osadzona w podłożu bardzo stabilnie, dzięki czemu praca jest bezpieczna.