Wibrator do betonu: jaki kupić?

Wibrator do betonu: jaki kupić?

Trudno wyobrazić sobie budowę bez szeregu narzędzi. To właśnie dzięki nim prace na budowie mogą przebiegać sprawnie i bez niepotrzebnych problemów. Wśród urządzeń, które zaliczyć można do tych niezbędnych znajdują się wibratory do betonu. Jaki wibrator do betonu kupić? Co proponują producenci?

Wibrator do betonu to narzędzie, z pomocą którego można bez problemów przygotować mieszankę betonową. Po wibrator do betonu sięga się wówczas, gdy naszym celem jest prawidłowe rozprowadzenie mieszanki betonowej. Obecnie producenci oferują szeroki wybór wibratorów do betonu. Wśród cech, które warto wziąć pod uwagę wymienić trzeba będzie innymi moce przerobowe. Dostępne są modele o napędzie wynoszącym zarówno 230, jak i 400 V. Jeśli wibrator ma być wykorzystywany sporadycznie, nie trzeba stawiać na urządzenie o wysokich parametrach.

Wibrator do betonu wgłębny

Wyróżnia się trzy główne rodzaje wibratorów do betonu. Jednym z nich jest wibrator wgłębny. Taki wibrator to dobrych wybór, jeśli powierzchnia, na której chcemy go wykorzystać jest niewielka. Niska waga takich urządzeń sprawia, że operowanie nimi nie stanowi większych problemów. Wibrator wgłębne powszechnie wykorzystywane są podczas wylewania zarówno stropów, jak i posadzek. Można po nie sięgnąć także wówczas, gdy wylać zamierzamy ściany fundamentowe.

Wibrator do betonu: jaki kupić?

Wibrator do betonu powierzchniowy

To kolejny podstawowy rodzaj wibratora do betonu. Wibratory powierzchniowe są niezastąpione w przypadku dużych, płaskich powierzchni. Zalicza się do nich stropy, płyty, a także pochylnie. To właśnie takie wibratory stosowane są powszechnie na placach budowy. Jeśli stawiamy na mieszankę betonową plastyczną bądź gęstoplastyczną, wibrator powierzchniowy to najlepszy wybór. Wibrator do betonu możesz kupić w https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/sprzet-do-obrobki-betonu/

Wibrator do betonu szalunkowy

Taki wibrator sprzedawany jest również pod nazwą wibratora przeczepnego. Podczas pracy wprawiają one w drgania cały szalunek. To właśnie dlatego możliwe jest uzyskanie idealnie gładkiej powierzchni. Wybierając wibrator szalunkowy, należy uwzględnić wartość siły ośrodkowej. Może ona wahać się od sześćdziesięciu do tysiąca pięciuset kilogramów.

Wibrator do betonu to urządzenie, które bez wątpienia przyda się na każdej budowie. W bogatej ofercie producentów tego rodzaju maszyn każdy znajdzie taką, która idealnie wpisze się w indywidualne potrzeby.