Nauka, medycyna i nowoczesne technologie

Nie sposób mówić  o innowacjach w medycynie, gdy pominie się jej korelację z innymi, dynamicznie rozwijającymi się dziedzinami, choćby nowoczesnymi technologiami albo nauką. Tylko w ten sposób całkowicie można poszerzyć możliwości  szybkiego przepływu wiadomości, niezbędnego do osiągania maksymalnych efektów przeprowadzanych badań. 

Idealną sytuacją jest więc współpraca tych trzech dziedzin. Przy właściwych inwestycjach środków pozwala to na osiągnięcie najlepszych rezultatów, przekładających się ostatecznie na zdrowie i życie pacjentów. Firma Roche postanowiła zainwestować w taki właśnie mariaż trzech dziedzin, który zyskał nazwę Roche Global IT Solution Centre.

Dla badaczy i naukowców

W ramach projektu powstały między innymi systemy informatyczne mające na celu ułatwienie kontaktu między pracownikami firmy na wszystkich szczeblach – od przedstawicieli handlowych, przez naukowców pracujących w laboratoriach, lekarzy nadzorujących badania kliniczne czy w końcu pracowników różnych filii i oddziałów. W ten sposób powstał m.in. system CRM dla przedstawicieli oraz ich klientów, umożliwiający szybki zakup produktów z każdego urządzenia. Prócz tego programiści pracowali nad specjalną bazą leków firmy Roche, która dostępna byłaby dla prawie setki koordynatorów medycznych ze wszystkich zakątków świata.

Dla pacjentów

Inwestycja w jeszcze większy rozwój medycyny i nauki za pośrednictwem systemów informatycznych to jednak nie jedyny sukces i cel działania Roche Global IT Solution Centre. Stworzone zostały dwa systemy, których celem jest codzienne wspieranie pacjentów. Jeden dedykowany jest pacjentom cierpiącym na Alzheimera i stanowi system inteligentnego asystenta głosowego. Drugi ma wspomagać pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Jest dla nich asystentem z obsługą głosu, którego zadaniem jest pomaganie w codziennym funkcjonowaniu w społeczeństwie.

Zespoły programistów i informatyków wciąż pracują nad nowymi rozwiązaniami, które wspomagałyby zarówno badaczy, jak i ich pacjentów. W ten sposób maksymalizowane są rezultaty terapii.

Dowiedz się więcej na stronie projektu https://www.naukaratujezycie.pl