Ubezpieczenie turystyczne dla każdego

Malowanie sufitu

Malowanie sufituWiele osób decyduje się na samodzielne malowanie sufitów oraz ścian. To bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ ta czynność nie jest trudna oraz nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Ważne jednak jest to, aby zachować kilka ważnych zasad.

Zanim rozpocznie się malowanie sufitu

Najważniejsze jest wyposażenie się we wszystkie przedmioty oraz narzędzia, które są niezbędne w procesie malowania. Sufit jest dużą powierzchnią i jej równe oraz szybkie malowanie będzie zapewnione poprzez użycie szerokiego wałka. Zdecydowanie bardziej praktyczne okaże się również zakupienie długiego uchwytu ponieważ umożliwi on malowanie z poziomu podłogi. Jest to bezpieczniejsze i o wiele wygodniejsze, ponieważ nie wymaga skupiania się na utrzymaniu równowagi.

Farba, którą wybierzemy powinna być matowa, bądź taka, która nie będzie powodowała odbijania się światła. Taki efekt nie jest przyjemny, szczególnie w pokojach służących do wypoczynku, czy też snu. Ważne aby dobrze obliczyć potrzebną ilość farby, aby na pewno jej nie zabrakło. Zawsze można kupić jej więcej i nieotwarte opakowania zwrócić do sklepu. W przypadku pokoi, w których występują paski u góry ściany pokrywające się kolorem z sufitem ważne jest, aby wyposażyć się w taśmę do tego celu. Należy także wyposażyć się w ochronne obuwie, ubrania oraz kuweta do farby, ale również folia ochronna.

Jak malować sufit?

Pierwszą czynnością musi być oczyszczenie powierzchni sufitu, czasem potrzebne będzie również jej wyrównanie poprzez szlifowanie. Należy potem oczyścić sufit. Musi być on suchy i pozbawiony paprochów. Farbę należy nakładać równo. Zaleca się rozpoczęcie tego procesu od narożnika znajdującego się tuż przy oknie. Istotne jest aby kolejne warstwy farby(wymagane są przynajmniej dwie) nakładać dopiero po wyschnięciu poprzednich.

Po malowaniu sufitu

Od razu po malowaniu sufitu należy odkleić taśmę, zanim farba wyschnie, ponieważ gdy będzie za późno można oderwać fragmenty farby. Należy również posprzątać i zapewnić odpowiednią wentylację tak, aby farba szybko wyschła, a jej zapach zniknął w krótkim czasie.

Źródło: https://www.dulux.pl/pl/wskazowki-i-porady-dotyczace-aranzacji/malowanie-sufitu