Szeroki wybór mieszkań

Czym zajmuje się drukarnia offsetowa?

Czym zajmuje się drukarnia offsetowa?

 

Żeby wyjaśnić czym zajmuje się drukarnia, najpierw trzeba dojść do tego, czym jest w ogóle druk offsetowy. To odmiana druku płaskiego, przemysłowego, który wykonuje się z wykorzystaniem specjalistycznego cylindra pokrytego gumą. W ramach druku offsetowego można wyróżnić pewne podkategorie, jak na przykład druk arkuszowy i druk zwojowy (a w jego ramach coldset i heatset) – to sprawia, że można spokojnie dopasować metodę wydruku to potrzeb i wymagań.

Drukarnia offsetowa kieruje swoje oferty głównie do klientów zainteresowanych wydrukami wielkonakładowymi. Jest to również forma oszczędności, offset charakteryzuje się tym, że im większy jest nakład, tym bardziej maleje stawka cenowa. Dlatego ten rodzaj druku dużym firmom opłaca się bardziej niż druk cyfrowy. Z drukarni offsetowych korzystają również właściciele gazet i magazynów. Wybór drukarni offsetowej pozwala również na dowolność w przypadku gamy kolorystycznej, faktury wydruku czy jego kształtów.

Co wchodzi w skład możliwości drukarni offsetowej?

– Druk małoformatowy – wszystko czego potrzeba dużo, ale jest niewielkie, można zamówić w drukarni offsetowej. Mogą to być: ulotki, wizytówki, zawieszki, pocztówki, bony, długopisy, teczki ofertowe, segregatory, a także zaproszenia czy nawet podkładki na biurko. To również koperty czy papier firmowy, którego nigdy nie powinno zabraknąć. Na co jeszcze można sobie pozwolić w drukarni offsetowej? Na notesy, kalendarze, katalogi, plakaty czy naklejki – wszystko to, czego potrzeba w dużych ilościach w każdej firmie.

– Druk wielkoformatowy – każda firma powinna również zadbać o sporą reklamę na zewnątrz i to również można zamówić w drukarni offsetowej. Czy będą to wielkie billboardy, banery reklamowe, płyty PCV czy ogromne plakaty, wszystko to można znaleźć w ich ofercie. Znajdą się również nieco mniejsze produkty, takie jak roll upy czy folie reklamowe, które nakleja się na szyby.

Porównaj różne drukarnie

Zanim zdecydujesz się na zamówienie, porównaj ceny i oferty w różnych drukarniach i wybierz taką, która najbardziej spełni twoje oczekiwania.
Zobacz także: