Dlaczego korzystniej jest wybrać przesyłki kurierskie?

Dlaczego korzystniej jest wybrać przesyłki kurierskie?

Dlaczego korzystniej jest wybrać przesyłki kurierskie?Chociaż poczta polska znana jest wszystkim z dostarczania przesyłek, to okazuje się, że coraz więcej zwolenników zyskuje inna opcja dostawy, czyli usługi kurierskie. Obie branże cały czas się dynamicznie rozwijają, ale w przypadku zakupów internetowych znacznie więcej osób decyduje się jednak na kuriera. Jakie są ku temu powody?

Okazuje się, że wybierając dostawę przesyłki kurierskiej, możemy ją otrzymać w znacznie szybszym czasie, niż ma to miejsce w przypadku przesyłki pocztowej. Jak widać, częsta nieterminowość poczty zrobiła swoje.

Dlaczego coraz częściej wybieramy przesyłki kurierskie a nie pocztowe?

Decydując się na kuriera, możemy liczyć na większe bezpieczeństwo, ponieważ w firmach kurierskich znacznie rzadziej dochodzi do zagubienia czy zniszczenia przesyłki. A to wszystko dzięki informatycznym systemom stałego monitorowania paczki na całej jej trasie, czyli od nadawcy aż do odbiorcy. Poczta nie posiada tego typu systemów, a dodatkowo przesyłki są najczęściej sortowane ręcznie, co zwiększa ryzyko pomyłki. Kolejną zaletą firm kurierskich jest to, że udostępniają oni swoim klientom narzędzia monitorowania przesyłek, co można robić w dowolnym miejscu i czasie. W przypadku kuriera nie trzeba tracić czasu, ponieważ dostarcza on przesyłkę bezpośrednio do domu adresata. Okazuje się, że wielu listonoszy nawet nie sprawdza, czy ktoś jest w domu, tylko od razu wypisuje awizo.

Jak zabezpieczyć przesyłkę ?

Każdy kto wysyłał już kiedyś przesyłkę na poczcie dobrze wie, że wiąże się to z koniecznością zakupu za opakowania do zabezpieczenia naszej przesyłki, na które przyjdzie nam dodatkowo poczekać w kolejce. W przypadku kuriera nie trzeba się tym przejmować. Najczęściej opakowanie można otrzymać bezpłatnie, a kurierowi wystarczy wręczyć przesyłkę wraz z listem przewozowym, co sprawia że tanie przesyłki kurierskie są o wiele lepszym rozwiązaniem niż zwykła poczta.