Obóz młodzieżowy - w Polsce czy za granicą?

Obóz młodzieżowy – w Polsce czy za granicą?

Obóz młodzieżowy - w Polsce czy za granicą?

Krótka piłka – za granicą. Oczywiście wcale nie jest powiedziane, że obozy młodzieżowe nad polskim morzem, w górach czy na Mazurach są kiepską opcją, bo jest naprawdę fajnie, ale jednak ciężko nie przyznać zagranicy, nawet tej mało odległej, jednego – najzwyczajniej w świecie jest ona inna od Polski.

Nasza pociecha powinna poznawać świat, nie może znać tylko Polski, bo przecież to nie ma sensu. Generalnie światłe osoby to takie, które znają trochę świata – to bardzo ważne.

Jedyny słuszny wybór

Jeżeli chcemy, aby nasza pociecha poznała inny kraj – chociażby ułamek tego kraju, mogła porozmawiać z obcokrajowcami, nie ma innej opcji, aniżeli posłanie jej na obóz zagraniczny. Ciężko nie przyznać również racji takim rodzicom, którzy posyłają za granicę swoje dzieci chociażby dlatego, że bardzo zależy im na tym, aby pociecha dobrze nauczyła się języka angielskiego. Jedną z największych patologii polskiego systemu edukacyjnego jest to, że po prostu nie stawia się u nas na rozmowę z drugim człowiekiem, na angielskim jest tylko wkuwanie słówek, poznawanie czasów, etc. Konwersacja – po angielsku, z młodzieżą z często całego kontynentu sprawia, iż nasza pociecha będzie mogła osłuchać się z angielskim, będzie mogła wreszcie porozmawiać z kimś innym, aniżeli nauczycielem. Jednakże najważniejsza jest po prostu doborowa zabawa…

Sprawdź oferty na stronie https://www.atas.pl/

Zabawa i nauka

Fakty są takie, że jeżeli nasza pociecha wyjedzie na taki obóz, najzwyczajniej w świecie będzie doskonale się bawiła. Co jak co, ale obozy młodzieżowe to najwspanialszy czas w życiu każdego nastolatka uwielbiającego zabawę – a kto nie lubi zabawy? Niech się tylko rodzice nie obawiają zbytnio o bezpieczeństwo swojej latorośli, bo w Polsce w trakcie wakacji bawiłoby się bez żadnej opieki, a tam wszystko jest bezpieczne, wszystko jest pod kuratelą doświadczonych wychowawców, którzy mają licencję oraz poczucie odpowiedzialności za każdego ze swoich wychowanków. Nasze dziecko będzie na pewno zachwycone, jeżeli poślemy je na obóz zagraniczny – może do Grecji chociażby.